×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. septembris, 2012
Drukāt

Pētnieks: Eiropa ir ieslīgusi drošības depresijā

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropa pašlaik pārdzīvo lielo drošības depresiju, uzskata ASV Atlantijas padomes loceklis profesors Džulians Lindlijs-Frenčs (Julian Lindley-French, attēlā).

Pētnieks 15.septembrī “Rīgas konferences” diskusijā par NATO nākotni pauda viedokli, ka Eiropa patlaban stāv “drošības bezdibeņa” malā un tai jābūt piesardzīgai, lai ietekmes pārdalīšana ārpus NATO augošo lielvaru vidū nepasliktinātu Eiropas drošību nākotnē.

Viņš piedāvāja vērtēt NATO spējas, izmantojot “Rīgas testu”: “Vai Rīgas iedzīvotāji naktī var gulēt mierīgi, zinot, ka NATO viņus aizsargās? Šobrīd jā, bet par nākotni es neesmu tik drošs,” sacīja Lindlijs-Frenčs, uzsverot, ka, piemēram, tādai lielvarai kā Ķīna ir pavisam cita izpratne par varu.

“Ja mēs nebūsim uzmanīgi, šie ļaudis būs tie, kas diktēs spēles noteikumus 21.gadsimtā, nevis mēs,” teica ASV Atlantijas padomes loceklis un piebilda – ja ietekmes sfēras pasaulē mainīsies, viņam nav pārliecības, ka NATO vairs spēs izturēt “Rīgas testu”.

NATO ģenerālsekretāra vietnieks Aleksandrs Veršbovs atzina, ka šāda potenciālā nākotnes aina ir ļoti drūma un jādara viss, lai tā nenotiktu.

“Jūsu aprakstītais drošības bezdibenis patiešām ir zināms risks. Ja pēc finansiālās krīzes izdevumi aizsardzībai netiks palielināti, tad viedās aizsardzības un citu jauno iniciatīvu iespējas būs ierobežotas,” sacīja Veršbovs.

Jau vēstīts, ka Rīgā piektdien un sestdien notiek septītais drošības un ārpolitikas forums “Rīgas konference 2012”, kurā piedalās daudzu Eiropas valstu augsta līmeņa politiķi un pētnieki, diplomāti un žurnālisti. Konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar Aizsardzības ministriju un Ārlietu ministriju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+