×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. maijs, 2015
Drukāt

Pētnieks: Solidaritātes vārdā Latvijai būtu jāuzņem bēgļi (20)

23janv_Begli_2

Solidaritātes vārdā Latvijai būtu jāuzņem bēgļi, taču pirms tam ir jāveic visi nepieciešamie pasākumi, tā sarunā ar aģentūru LETA sacīja Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Aldis Austers.

Vaicāts par Eiropas Komisijas (EK) ierosinājumu divu gadu laikā uzņemt 20 000 bēgļu un izmitināt tos visās Eiropas Savienības (ES) valstīs, pētnieks norādīja, ka ES primāri būtu jāveic stabilitātes pasākumi bēgļu mītnes zemju reģionos. Savukārt, runājot par Latviju, Austers vērsa uzmanību, ka būtu nepieciešams pilnveidot patvēruma meklētāju izmitināšanas centrus, lai tie spētu uzņemt bēgļus. Pašlaik patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki” var izmitināt līdz 200 cilvēkiem.

Tāpat pētnieks aicināja Latvijai aktīvāk domāt par sabiedrības integrēšanas pasākumiem, tostarp veicot apmācības par dzīves tradīcijām Latvijā.

“Mums, protams, ir problēma ar darbaspēku, bet tāda ir arī visā Eiropā. No ekonomikas viedokļa šis ir ļoti nozīmīgs resurss,” uzskata pētnieks. Lai arī patvēruma meklētāji Latvijā nevarēs strādāt, Austers norāda, ka šāda veida apmācības būtu ilgtermiņa investīcija.

“Jāatzīst gan, ka bēgļiem Latvija nav tā pievilcīgākā valsts, ņemot vērā klimata un labklājības apstākļus, taču kopumā solidaritātes vārdā Latvijai būtu jāuzņem patvēruma meklētāji,” pauda pētnieks.

Jau ziņots, ka EK trešdien ierosinājusi divu gadu laikā uzņemt 20 000 bēgļu un izmitināt tos visās Eiropas Savienības (ES) valstīs, attiecībā uz Lielbritāniju, Īriju un Dāniju nosakot, ka šīs valstis pašas varēs izvēlēties, vai tās kādu bēgli uzņem vai nē.

Atbilstoši izmitināšanas kvotu shēmai, kas būs balstīta valsts izmērā, ekonomikas apjomā un citiem parametriem, Vācija uzņemtu visvairāk imigrantu, tai sekotu Francija un Itālija, pieņemot, ka Lielbritānija kvotu programmā nepiedalās.

“Nevienu valsti nedrīkst pamest vienu milzīgās imigrācijas problēmas priekšā,” pēc priekšlikumu publiskošanas tviterī norādīja EK prezidents Žans Klods Junkers.

Oficiāli priekšlikumi dalībvalstīm tiks iesniegti mēneša beigās.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Solidaritātes vārdā ir ne tikai jāmaksā dubultas algas valsts uzņēmumu valdēs iebīdītajiem un pabalstus ekonomiskajiem bēgļiem no Āfrikas,bet arī jāpalielina pensijas savējiem pensionāriem!Būsim solidāri!

 2. Solidaritātes vārdā ar… KO?
  Baltās rases pašiznīcināšanās vārdā tad jau visdrīzāk, ai tik žīdiem būtu labi…
  🙁
  Varneši lai uzņem tos “iedalītos” un integrē savā ģimenē literāri un liek visiem pārējiem svētu mieru!
  VVF lai savāc kaut vai pusi no tiem, ja reiz tā krokodila asaras te lej par bēgļiem un netiek no savas jaunības traumas vaļā… Visas extras un lielais dzīvoklis ikurāt labi tam noderēs…
  Un lauku mājas arī, ja reiz bez tie ģīmjiem – tāpat kā trimdā – izdzīvot vairs nejēdz
  un “vienlaga, kādā avalodā uz ielas runā, ka tik savā virtuvē var… latviski” vēl var…
  🙁
  Izņemot to savu vietējo kopienu bandas, neko citu citās valstīs viņi vēl sabiedībai nav pienesuši.
  Par tiem, kas jau studē ārzemēs, te nav runa, ja kas…
  Tautām parasti problēmas iesākas tad, ja māja par lielu un paši to apkopt nedz grib, nedz arī var…

 3. Viņu nekaunība Atbildēt

  Rakstiņš “Okupanti un viņu fekālijas”(c.Gugli) vai goo.gl/toJZeF rāda kādu kopīgu iezīmi, kas piemīt sarkanarmiešu okupantiem un Āfrikas migrantiem.

 4. Ļoti politiski pamatots viedoklis – kad sagatavosimies, tad arī uzņemsim. Savādāk būs kā vāciešiem ar turkiem… Latvijai nepietiek krievu jautājuma??

 5. Mācisim āfrikāņiem latviešu tautasdziesmas,Austera kungs?

 6. Kategoriski nē. Ar to sāktos Latvijas lēnā nāve.

 7. Visi sie “petnieki”, par “siles barokliem” nemaz nerunajot.., kaut ka nez kapec “aizmirst” un nekur neaktualize, kaut butu jabrec pilna rikle, ka musu tauta, un faktiski valsts, ir uz izniksanas, iznicinasanas robezas del jau padomju laika merktiecigi un sim merkim speciali ar nodomu parnemt valsti tika iepludinatas kolonistu masas, kuras ta ari tiek maksligi segregeti uzturetas ar valdoso zinu, ka atskiriga kopiena.
  Ar so jatiek gala. Un varbut jaaicina starptautiska sabiedriba, jainforme par seit speciali radito nozelojamo situaciju, kuru uztur te joprojam valdosie prokremlisti.
  Ta ka mes savu “beglu” uznemsanas kvotu sen esam parpildijusi un neka nespejam tikt gala ar sekam.

 8. Nedrīkst lietot jēdzienu ” pētnieks” cilvēkam, kas problēmu skata šauri. problēma ar migrantiem (ievestiem , atražotiem iebraukušiem) ir desmitā daļa no visiem valsts iedzīvotājiem Kur nu vēl, pētniek?

 9. Austers runā niekus Atbildēt

  Viņš ieteic Latvijai pašnāvību. Austeres pārēdies !

 10. Kārtējais ar lokano mugurkaulu, kas jau sāk pielaizīties PIRMS VĒL ES PIEŅĒMUSI LIKUMU…

 11. Vai tad Rietumvalstu dzīves limeni var salīdzināt ar Latvijas? Saglabāsim Latvijā pasaulē otru augstāko PVN likmi pat pienam un maizei,bet rūpēsimies vispirms par bēgļiem no visas Āfrikas?
  Vai tad ar trešās nabadzīgākās ES valsts Latvijas finansiālo palīdzību Āfrikas,Karību jūras un Klusā okeāna valstīm (ĀKK) vēl par maz? Vēl visi strādātspējīgie Latvijas iedzīvotāji no valsts nav aizbēguši?

 12. ka sāk UZSPIEST savus gadiem ilgi nerisinātos jautājumus bēgļu izskatā citām ES valstīm, NESĀKOT AR PĀRVADĀTĀJU KONTRABANDAS LIKVIDĒŠANU UN BARGU SODĪŠANU!?? KĀPĒC TO NEDARA ES vismaz tagad ar Junkersa kungu kā vadošo??? KĀPĒC ATKAL IZVĒLAS VIEGLĀKO CEĻU – LAI TIKAI NABADZIŅI BRAUC….Latvija NAV TIK BAGĀTA valsts, lai sāktu tos uzturēt no nacilonālā budžeta!!! Ko NOZĪMĒ viņiem katram pieaugušajam mēnesī izmaksāt 256 eiro un 76 eiro katram bērnam, ja pašas Latvijas 87% iedzīvotāju nu jau 25.gadu dzīvo totālā nabadzībā un valdība NEKO nesola uzlabot tuvākajos gados ??????????? Skolotājiem algas zemas un naudu nesola, pensijas NEVAR paaugstināt, strādājošie, piem. RIMI veikalu sektorā,darbā ir 14 stundas un par vienu stundu maksā 1.48????????? KO VISS TAS NOZĪMĒ migrantu sakarā, kuri dzīvos cepures kuldami un slinkos uz nebēdu??? MĪĻĪŠI VALDĪBĀ UN ES , VISPIRMS SAKĀRTOJIET VISUS DARBA UN SAMAKSAS JAUTĀJUMUS ATTIECĪBĀ UZ SAVIEM IEDZĪVOTAJIEM UN TAD ARĪ VARĒSIM UZŅEMT MIGRANTUS!????????? PROCESS IR ĻOTI NOPIETNS!?? Lai Junkersa kungs NEIEDOMĀJAS, KA MĒS ATKAL KĀ IDIOTI SAVILKSIM JOSTAS, LAI ES PAŅIRGĀTOS!?? TĀ NEBŪS VAIRS!!! DODIET SAVIEM MĪĻAJIEM MIGRANTIEM NAUDU!!! JA MUMS JĀSASOLIDERIZĒJAS, TAD SOLIDERIZĒJATIES ARĪ AR MUMS!!! NAV NOPIETNI MUMS UZŅEMT ĻAUDIS NO PILNĪGI CITAS RASES UN RELIĢIJAS!?? MUMS JAU PILNS AR CITTAUTIEŠĪEM LIDZ ŪKAI!!! “SASTRĒGUMSTUNDĀ” šovakar 87% balsotāju skaidri izteica savu domu balsojumā “NĒ!”

 13. Pētnieka kungam,nenāktu par ļaunu,ielūkoties vismaz pasaules ģeogrāfijas atlantā,lai saprastu,ka Āfrikas kontinents ir nesalīdzināmi lielāks un šo 20 tūkstošu bēgļu izmitināšanai ES valstīs ir tikai simboliska,nevis praktiska jēga! Jo nāksies vēl izmitināt miljonus! Tādēļ ir nopietni jādomā nevis par bēgļu izmitināšanu pārapdzīvotajā Eiropā,bet gan pašā milzīgajā Āfrikas konrtinentā!

 14. Kas par daudz,tas par skādi! Atbildēt

  Ar patvēruma meklētāju izmitināšanas centriem vien,pētnieka kungs, nepietiks! Pie vispirms veicamajiem pasākumiem,diemžēl jāpieskaita ir arī pārējām Es valstīm atbilstoša progresīvā nodokļu sistēma-ienākuma nodoklis pēc maksātspējas principa ar iztikas minimumam atbilstošu (ne jau tikai 75 eiro!)neapliekamo minimumu un Īrijas un Lielbritānijas 0%,vai vismaz Briseles,Māstrihtas un Lisabonas 6% PVN ikdienas pārtikai,bezmaksas augstāko izglītību,kā vairumā ES valstu,tostarp Grieķijā! Un pat,tikai Latvijā joprojām neatjaunotā visu strādājošo un viņu ģimeņu locekļu veselības obligātā apdrošināšana,kas cienījamajam pētniekam pašam,acīmredzot nav
  vajadzīga!Bet tā taču ir atjaunota jau pirms divpadsmit gadiem (slimokases) pat Igaunijā un Lietuvā!! Un,ka lai saprot,ka tikai Lielbritānija,Īrija un Dānija varēs pašas izvēlēties,vai kādu bēgli uzņemt vai ne? Pētnieka kungam nevajadzētu gan aizmirst,ka jau 1953.gadā imigranrtu skaits no Krievijas,trīs lielākajās Latvijas pilsētās-Rīgā,Daugavpilī un Rēzeknē vien pārsniedza 60%!Izrādās,ka dažas no Es valstīm ir vienlīdžīgākas par pārējām!

 15. Cik daudz šo ekonomisko bēgļu,solidaritātes vārdā pētnieks gatavs izmitināt pie sevis pats?

  • Domāju,ka priekš viņa viens par maz ,bet divi par daudz = NEVIENU.
   Klimats tos bēgļus neuztrauc,viņi meklē valsti ,kura vairāk maksā un mazāk no viņiem prasa.
   Kāda integrācija Latvijā,kārtējā naudas izmešana kā visās citās Eiropas valstīs,kā staigāja ,,teltīs” ar dvieli ap galvu un s a v ā m visām parašām ,tā arī turpinās un nedaudz vēlāk klaigās,ka pret viņiem neievēro cilvēku tiesības .Latvija pati ir nabaga,kur vēl var klāt nākt izdevumi par šo cilvēku izmitināšanu,barošanu,kabatas naudu,ne jau mazu ,bezmaksas dzīvokli-tādas ir prasības no ES.

 16. Piesaukt solidaritāti te būtu nekorekti , kā arī spriest par to ka savā laikā latvieši guva patvērumu Zviedrijā , Vācijā , ASV vai citur ! Katrā ziņā latvieši nebēga uz Āfriku, un eventuāla kara gadījumā arī nemuks uz Melno kontinentu ! Latviju bij okupējuši svešu valstu karaspēki, bet Āfrikā pārsvarā notiek cilšu kari. Nebēgtu latvieši pie citas rases un islama religijas apsēstām tautām meklēt palīdzību . Es domāju ka nebūtu lielu iebildumu ja mums būtu jāuzņem tuvas kultūras ,rases un religijas pārstāvji. Mums nevajag lai pēc gadiem 10 te būtu jāpiedzīvo rasu vai religiju nemieri !

 17. Jā, un noteikti solidaritātes vārdā ir jāpārskaita tāda palielāka naudas summa eiro, lai glābtu nelaimīgos un krīzes nomocītos grieķus, citādi tie nevarēs turpināt zagt, šmaukties ar nodokļiem, saņemt algu par nedarītu darbu, slinkot un dzīvot uz pabalstiem, kas lielāki par mūsu vidējo algu. Ko tik vien neupurēsi solidaritātes vārdā! Pat savu pensionāru nav žēl…

 18. Neviena valsts nevēlas. Saprotu: arī latviešus taču savulaik uzņēma citās zemēs. Nesaprotu vienu: kāpēc Lielbritānija, Dānija un Īrija var teikt NĒ.

Draugiem Facebook Twitter Google+