×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. marts, 2012
Drukāt

Petrolejas sildītājs

petrolej

“Kur var nopirkt petrolejas sildītāju? Kāds ir to darbības princips? Vai jāizbūvē speciāls skurstenis? Cik tas maksā?” 
Valdis K. Rīgas novadā

 

Latvijā par Ls 70 var nopirkt tradicionālos petrolejas degļus ēdiena gatavošanai un petrolejas lampas, sākot no Ls 60 par antikvāru bundesvēra gaismekli. Retāk pie mums izmanto petrolejas apkures sistēmas. Mazās portatīvās krāsniņas (Kerosene heater Wick) ir populāras ASV un Anglijā. Tās ražo tādas firmas kā “Panasonic”, “Sanio”, “Toshiba”. Interneta portālos piemēram, www. woodstove-outlet.com var mēģināt šādu krāsniņu pasūtīt. Tomēr pagaidām mūsu tirgū tās masveidā nav nonākušas.

– Klasisku petrolejas krāsniņu ar čuguna virsmu un porcelāna apdari pēc kataloga var pasūtīt, – stāsta SIA “Renzo Baltic” eksperte Solvita Deģe, – Piemēram, SK84 pēc darbības principa un efektivitātes ir stipri līdzīga dīzeļdegvielas krāsnīm un bieži tām dīzeļdegvielu izmanto kā otru kurināmo.

Krāsni karsē un petroleju sadedzina deglis (tāpat kā dīzeļdegvielai), dūmgāzes savāc 120 mm tērauda skurstenis. Krāsns čuguna virsma ļauj to izmantot kā plīti. Šāda 150 – 250 m3 apsildei domāta ierīce maksā virs Ls 400, stundā tērē 0,8 kg degvielas un sver vairāk nekā 40 kg. Krāsniņas fasādē ir liels stikls, kas ļauj aplūkot liesmas. Zem degļa atrodas atvilktne tehniskiem sīkumiem. Petroleju apmēram par latu litrā var nopirkt daudzos interneta veikalos, piemēram, amurs.lv, SBpluss.lv un veikalā “Petroleja”. Produkts apkurei pašlaik ir maz pieprasīts, tādēļ ar regulāru iegādi var rasties problēmas.

Izmantojot petrolejas krāsni, jāievēro drošības noteikumi. Telpām jābūt vēdināmām, krāsniņa jānoliek vismaz 20 cm no sienas, blakus jātur putu ugunsdzēšamais aparāts.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+