×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2012
Drukāt

Petropavlovskis izskaidro nākamo «kampaņu»

Foto - LETAFoto - LETA

Sestdien “Vienotības” partijas domē izskanējis priekšlikums, lai katrs latvietis piestrādātu integrācijas darbā ar zināmiem skaitliskiem rezultātiem. Skaidrs, ka panākumi šajā jomā palīdzētu novērst arī gaidāmos referendumus. Nākamais iespējamais “referendums” patlaban jau tiek perināts.

 

Tas tiks uzpūsts Latvijas pilsonības vispārējai izdāļāšanai. Pie šī pasākuma iedvesmošanas ķēries J. Petropavlovskis, kuram, kā zināms, Latvijas pilsonību valdība jau liegusi. Izrādās, ka dažādie pasākumi tiek saskaņoti, lai viens nekavētu kādam citam.

Bet vai tiek organizēti arī kādi pretpasākumi? Vai cilvēkus brīdina no šķelšanas un musināšanas iespējamajām sekām?

Bet tas nu gan būtu labi un pareizi, ja vara un tās partijas ar pārliecinošiem vārdiem atturētu maldinātus un neinformētus/dezinformētus cilvēkus no neapdomīgiem pasākumiem, no latviešu tautas jūtu un pašcieņas aizskaršanas. Esmu pārliecināts, ka labi vien būs, kad “Vienotības” un citu valdošo partiju biedri dosies pārliecināt dezinformētos pilsoņus, katrs pa kādam arī vedīs pie pareizas lietu izpratnes.

Vai tad kāds no pirmajām personām, no prezidentiem (valsts, ministru un Saeimas) ir nepārprotami pateicis krievu valsts valodas kārotājiem, lai vēlreiz labi apdomājas, pirms iet šo valodu pieprasīt? Lai apdomājas arī par latviešu jūtām, cieņu un pašcieņu.

Bet – vai ir jācīnās vien ar neizpratni? Lietu būtība ir ļaunāka un bīstamāka, un jo vairāk tāpēc, ka tās lietas tiek slēptas, pat iztēlotas kā demokrātiskas spēles demokrātiskā sabiedrībā.

Tieši no šāda redzes punkta raugoties, nepatīkami pārsteidza kādas “Vienotības” politiskās zvaigznes rūpes no partijas sestdienas domes sēdes. Lai tik pēc patlaban iespējamā referenduma nākamajās dienās krievu valsts valodas pieprasītājiem neizraisītos kādas sekas.

 

Itin kā nekas nebūtu noticis, it kā nebūtu noticis valsts pamatu demontāžas pirmais mēģinājums. Un it kā tieši šajās pašās dienās krievvalodīgie “Vesti” neziņotu par vēl vienas parakstu vākšanas kampaņas atklāšanu!? Par vispārēju pilsonības izdāļāšanu, gandrīz vai ar piegādi dzīves vietā.

 

Kamēr dažādu partiju politiskās zvaigznes diezgan apzinīgi maldās starp trim kokiem un maldina labticīgos pilsoņus, ka jāglābj dzimtās valodas (kam – krievu, kam latviešu!!), tikmēr norisinās pavisam citādas spēles. Lūk, ko par tām raksta tepat Latvijā Baltijas Starptautiskās akadēmijas profesore politoloģe un filozofijas doktore Ilze Ostrovska (sk. “Telegraf” 13. janvārī): “Parādījās ļaudis, kuri sāka rēķināt, ka viņiem par maz varas, ka ar viņiem tajā par maz dalās un ka pienācis laiks savas valstiskās pilnvaras paplašināt. Tāpēc viņi parakstījās par referenduma sarīkošanu. Pie tam parakstījās ne tikai politiķi, kuri jau dzīvo gaidāmajās vēlēšanās, arī biznesmeņi, pelēko shēmu autori, bet arī organizētās noziedzības pārstāvji.”

Redz, kādas ir tās lietas, par kurām jāsāk domāt, negaidot nekādus referendumus un ļaudīm nestāstot pasaciņas, ka notiek cīņa it kā vien par valodu, nevis par varu – un kādu?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+