Sports
Ziemas sports

Phjončhanā apsardzes darbinieku vidū izplatījusies saslimšana ar norovīrusu2

foto: AFP/LETA

Aptuveni 1200 apsardzes firmas darbinieku, kuriem Phjončhanas olimpiskajās spēlēs vajadzēja rūpēties par spēļu drošību, atstādināti no pienākumu pildīšanas, jo viņu vidū izplatījies lipīgais norovīruss, otrdien paziņoja organizatori.

Svētdien 41 apsargam tika konstatēta akūta saslimšana ar vīrusu, izsaucot vemšanu un caureju, tāpēc viņi tika hospitalizēti. Slimnīcā tika konstatēts, ka pie vainas ir norovīruss.

Lai apstādinātu tālāku vīrusa izplatību, tika pieņemts lēmums aptuveni 1200 apsargu atstādināt no pienākumu veikšanas, viņu vietā piesaistot 900 Dienvidkorejas armijas kareivju.

No pienākumu pildīšanas atstādinātie apsargi ir ievietoti karantīnā kādā jauniešu centrā Phjončhanā, kas atrodas atstatu no olimpisko spēļu ciemata.

Saistītie raksti

Norovīruss tautā tiek saukts par “ziemas vemšanas slimību”. Simptomi ir līdzīgi kā rota vīrusam, turklāt neizbēgamas ir galvassāpes un drudzis. Slimība ir ļoti lipīga, jo izplatās pa gaisu pilienu veidā arī lielos attālumos. Inkubācijas periods ilgst no četrām līdz 77 stundām. Tāpat infektologi iesaka pievērst uzmanību faktam, ka tas, kurš slimību jau izslimojis, apkārtējos var aplipināt pat trīs dienas pēc tam, kad ir atveseļojies.

Ziemas olimpiskās spēles Phjončhanā, Dienvidkorejā, norisināsies no 9. līdz 25.februārim, sportistiem sadalot 102 medaļu komplektus 15 dažādos sporta veidos.

LA.lv