Sports
Ziemas sports

Phjončhanā par mēģinājumu nozagt Somijas hokeja izlases nūjas aizturēts Latvijas pilsonis4

foto: AFP/LETA

Phjončhanas olimpisko spēļu hokeja arēnā svētdien par Somijas sieviešu hokeja izlases nūju zādzības mēģinājumu aizturēts agrāk sodīts Latvijas pilsonis, aģentūrai LETA pastāstīja Dienvidkorejā esošais Latvijas drošības virsnieks, Valsts policijas (VP) priekšnieka vietnieks Artis Velšs.

Saskaņā ar vietējās policijas Velšam sniegto informāciju 1990.gadā dzimušais vīrietis bija iegādājies biļeti uz sieviešu hokeja spēli, bet kādā brīdī pamanījies iekļūt telpā, kurā glabājas hokeja ekipējums. Vīrietis no telpas paņēmis piecu hokeja nūju komplektu, kas piederējis kādai Somijas sieviešu hokeja izlases spēlētājai.

Vīrietis devies prom, taču Olimpisko spēļu brīvprātīgie viņu pamanījuši un paziņojuši policijai, kas vīrieti aizturēja. Vīrietis arī bija tērpies privātajās drānās, kā arī lietojis alkoholu. Viņš likumpārkāpumā atzinās.

Dienvidkorejas policija sākusi izmeklēšanu un vīrieti atbrīvojusi, taču viņam noteikts aizliegums līdz 26.februārim atstāt šo valsti. Vīrietis par savu uzturēšanās vietu norādījis kādu viesnīcu.

Vīrietim nav nekādas saistības ar Latvijas olimpisko delegāciju, taču viņš paskaidrojis, ka Dienvidkorejā uzturas saistībā ar darbu, norādīja Velšs.

VP noskaidrojusi, ka vīrietis jau agrāk vairākkārt Latvijā nokļuvis policijas redzeslokā par dažādiem incidentiem, kas saistīti ar alkohola lietošanu un skandāliem. Tāpat viņš Latvijā krimināli sodīts par zādzību nelielā apmērā.

Svētdien arēnā norisinājās divas Olimpiskā turnīra spēles, no kurām vienā spēkojās Somijas sieviešu izlase pret ASV.

LA.lv