Sports
Ziemas sports

Phjončhanas olimpiskajā ciematā pacelts Latvijas karogs0

Foto – Edijs Pālens/LETA

2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu ciematā pacelts Latvijas karogs.

Uz karoga pacelšanas ceremoniju bija ieradušies Latvijas sportisti, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) amatpersonas un žurnālisti.

Svinīgā olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija notiks rītdien. Latvijas karogu šajā pasākumā nesīs titulētais bobsleja stūmējs Daumants Dreiškens.

Latvijas delegāciju šajā Olimpiādē pārstāvēs 34 sportisti, bet vēl viens – bobsleja stūmējs Intars Dambis. Latvija būs pārstāvēta deviņos sporta veidos, bet komandā iekļauti 14 olimpiskie debitanti.

Saistītie raksti

Salīdzinot ar iepriekšējām Ziemas olimpiskajām spēlēm, delegācijas sastāvs ir mazākais kopš 1998.gada Nagano Olimpiādes, bet tam ir vienkāršs izskaidrojums – četrgades nozīmīgākajam forumam nav kvalificējusies Latvijas hokeja izlase, kas uzreiz dramatiski samazina dalībnieku skaitu.

Phjončhanas olimpiskās spēles norisināsies līdz 25.februārim, sportistiem sadalot 102 medaļu komplektus 15 dažādos sporta veidos, turklāt pirmo reizi Ziemas Olimpiādē tiks izdalīti vairāk nekā simts godalgu komplekti. Kopumā šajā Olimpiādē piedalīsies 92 valstis, bet uz starta dosies teju 3000 sportisti.

LA.lv