Sports
Ziemas sports

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs lipīgais norovīruss pļauj kā ar izkapti1

foto: ITAR-TASS/LETA

Phjončhanas Ziemas olimpisko spēļu rīkotājiem joprojām raizes sagādā lipīgā norovīrusa ātrā izplatība, jo diennakts laikā saslimušo skaits trīskāršojies, paziņojuši rīkotāji.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka otrdien aptuveni 1200 apsardzes dienesta darbinieki, kuriem vajadzēja rūpēties par drošību spēļu laikā, tika ievietoti karantīnā, jo viņu vidū izplatījās norovīruss, bet viņu vietā tika piesaistīti 900 Dienvidkorejas armijas kareivji.

Trešdien organizatori atzina, ka slimības uzliesmojumu nav izdevies apturēt. Otrdien infekcija tika konstatēta 32 cilvēkiem, bet diennakts laikā saslimušo skaits bija teju trīskāršojies un trešdien jau bija apstiprināti 86 saslimšanas gadījumi.

Ja iepriekš tika ziņots, ka vīruss uzliesmojis apsardzes dienesta darbinieku vidū, tad trešdien Dienvidkorejas slimību kontroles un profilakses centrs atzina, ka saslimuši arī trīs cilvēki, kuri mediju ciematā darbojās ēdināšanas jomā, palielinot riskus saslimt arī citiem.

Pagaidām neviens saslimšanas gadījums nav konstatēts sportistiem, organizatoriem darot visu iespējamo, lai viņus pasargātu no lipīgās infekcijas, kas var izplatīties arī ar ēdiena un ūdens starpniecību.

Organizatori paziņojuši, ka gadījumā, ja būs aizdomas par saslimšanu, tad šim cilvēkam tiks noteikta 48 līdz 72 stundu karantīna.

Tikmēr savas bažas par radušos situāciju ir izteikuši arī vairāku komandu pārstāvji.

Norovīruss tautā tiek saukts par “ziemas vemšanas slimību”. Simptomi ir līdzīgi kā rota vīrusam, turklāt neizbēgamas ir galvassāpes un drudzis. Slimība ir ļoti lipīga, jo izplatās pa gaisu pilienu veidā arī lielos attālumos. Inkubācijas periods ilgst no četrām līdz 77 stundām. Tāpat infektologi iesaka pievērst uzmanību faktam, ka tas, kurš slimību jau izslimojis, apkārtējos var aplipināt pat trīs dienas pēc tam, kad jau atveseļojies.

Ziemas olimpiskās spēles Phjončhanā tiks atklātas piektdien, sportistiem līdz 25.februārim sacensībās sadalot 102 medaļu komplektus 15 dažādos sporta veidos.

LA.lv