Mobilā versija
Brīdinājums +10.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 23. maijs, 2017
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Photoshop radīts ideālais skaistums. Desmit nacionālās versijas (1)

Foto: Esther HonigFoto: Esther Honig

Pa kreisi - oriģinālais attēls, pa labi - Marokas skaistuma ideāls.

Ārštata žurnāliste Estere Honiga, kas dzīvo Kanzasā, ASV, veica savdabīgu eksperimentu, izsūtot savu fotogrāfiju 40 datormāksliniekiem dažādās pasaules valstīs, ar vienu lūgumu: “Padariet mani skaistu!”

Viņas mērķis projektā, kas nodēvēts “Pirms & pēc” bija noskaidrot, kā atšķiras priekšstati par skaisto dažādās kultūrās, raksta eksperimenta autore savā portālā estherhonig.com

Portālam buzzfeed.com viņa stāstīja, ka paredzējusi atšķirīgus rezultātus, taču nav spējusi iedomāties, ka variācijas bus tik ievērojamas. “Ieraugot dažas versijas pirmoreiz, man bija jāiekliedzas… Citi attēli, kā, piemēram, no Marokas atsūtītais, lika aizrauties elpai, jo tajos bija negaidīts dziļums,” viņa atzina.

Kopumā eksperimenta rezultāti liek uzdot vēl kādu jautājumu. “Es projekta laikā sapratu, ka programma Photoshop, protams, ļauj sasniegt citādi nesasniedzamos skaistuma standartus. Taču, ka salīdzinām šos standartus globālā mērogā, iespēja sasniegt ideālu šķiet visai neiespējama.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Seit apakšā atkal ir lielā politika un zombēšana.
    kamēr neatņemsim ļaunajiem mediju kontroli, viņus var tikai vērot un censties studēt viņu paņēmienus

No iesācēja par lietpratēju: 5 padomi jaunajiem kaligrāfiemJa vēl nesen uz kaligrāfijas rakstiem lūkojāmies vēstures grāmatās un uzskatījām to par ko senatnīgu, tad jau tagad šī rakstības māksla ieguvusi teju vai modes lietas statusu.
Draugiem Facebook Twitter Google+