Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Modris, Matīss, Mariss
Ceturtdiena, 21. septembris, 2017
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Pianisma zvaigžņu festivāla noslēgumā – Mocarts un Saljēri no Lietuvas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

7. maijā plkst. 19:00 Liepājas Latviešu biedrības namā norisināsies XXII Starptautiskā Pianisma zvaigžņu festivāla “Post scriptum” koncerts, portālam LA.lv pavēstīja Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību speciāliste Liena Ozola.

Koncerta apmeklētāji dzirdēs izcilā krievu komponista Nikolaja Rimska-Korsakova leģendāro viencēliena operu “Mocarts un Saljēri”, kas tapusi ar Aleksandra Puškina t.s. “mazās traģēdijas” tekstu un stāsta par ģēnija un amatnieka radošās greizsirdības cauraustajām attiecībām.
Galvenajās lomās – Lietuvas dziedātāji. Mocarta lomu izpildīs tenors Mindaugu Jankausks, bet Saljēri – baritons Jevgeņijs Hrebtovs. Iestudējuma idejas autors un klavierdalībnieks ir pasaulslavenais ekspansīvais pianists Aleksandrs Palejs. Koncertā piedalīsies arī lietuviešu pianists Pauļus Pancekausks. Izrādes režija – Valentīns Masaļskis (Lietuva), skatuve un tērpi – Renāta Valčika (Lietuva).

Programmā iekļauta arī ģeniālā austriešu komponista Volfganga Amadeja Mocarta Piektā klaviersonāte Sol mažorā un 11. klaviersonāte La mažorā.

Pievienot komentāru

Likteņupe pirms un pēc Pļaviņu HES būves Vēstures muzejā (1)No ceturtdienas, 21. septembra Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) varēs aplūkot jaunu izstādi "Daugavai būt", kuras pamatā ir notikumi, kas Latvijas sociālajā atmiņā saistās ar Daugavas vārdu un ievadīja Trešo atmodu.
Draugiem Facebook Twitter Google+