×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. februāris, 2015
Drukāt

Pianisma Zvaigžņu festivālā šogad – tikai dāmas

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

No 18. līdz 21. martam Liepāju jau 23. reizi pāršalks Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls, kurā “sastapsies Liepājas Simfoniskais orķestris un pianisma lielmeistari no visas pasaules,” sola Liepājas Simfoniskā orķestra valdes loceklis Uldis Lipskis.

“Godinot Dāmu Liepāju dzimšanas dienā, šogad kā solistes aicinām tikai dāmas – pianisma princeses un hercogienes no plašās pasaules,” piebilst Lipskis.

Viena no šī gada īpašajām viešņām būs malaiziete Mei Ji Fu, kura uzstāsies 20. martā plkst. 19 Liepājas Latviešu biedrības namā (LLBN) ar solo koncertu “Muzikālās rotaļlietas”, stāsta Lipskis.

Mei Ji Fu albums “Muzikālās rotaļlietas” 2013. gadā ieguvis BBC Gada labākās debijas balvu, kā arī guvis straujus panākumus, sasniedzot 3. vietu portāla “Amazon” klasiskās mūzikas ierakstu topā un izpelnoties kritiķu atzinību, kā arī iegūstot 5 zvaigžņu recenzijas “BBC Music Magazine” un Vācijas “Klassik” žurnālos.

Paralēli aktīvai koncertkarjerai, Mei Ji Fu pasniedz klavierspēli Karaliskajā Velsas Mūzikas un drāmas koledžā. Nesen viņa ieguvusi viesprofesora statusu Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā un Velsas Katedrāles skolā.

Mei Ji Fu klavierspēli būs iespējams dzirdēt arī 21. martā LLBN plkst. 18, kad skanēs 23. Starptautiskā Pianisma zvaigžņu festivāla Noslēguma koncerts.

Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu, kas norisinās kopš 1993. gada, savulaik aizsāka Liepājas Simfoniskā orķestra bijušais mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis, un tas kļuvis ne tikai par nozīmīgāko gada kultūras sarīkojumu Liepājā, bet arī iekarojis profesionāli un mākslinieciski augstvērtīga un prestiža mūzikas festivāla statusu.

Festivālā kopumā uzstājušies vairāk kā 170 pianisti no visas pasaules. Starp māksliniekiem ir tādi vārdi kā Džulians Džozefs, Mihails Voskresenskis, Fredijs Kempfs, Noriko Ogava, Roberts Mičels, Kristīna Ortiza, Dmitrijs Baškirovs, Staņislavs Igolinskis, Brižita Anžerera, Lazārs Bermans, Rolando Luna, Čano Dominges, Eldars Djangirovs un daudzi citi.

Biļetes uz festivālu iespējams iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī stundu pirms koncerta tā norises vietā. Tiek piedāvāts arī festivāla abonements.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+