×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2013
Drukāt

Pianisma zvaigžņu festivāls šogad būs pieticīgāks

piano343

Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls Liepājā šogad notiks nevis martā, kā ierasts, bet aprīlī un, salīdzinot ar iepriekšējiem festivāliem, tas būs pieticīgāks, “Rietumu Radio” atzina Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja Lelde Vīksna.

Viņa apliecināja, ka vēl vakar sazinājusies ar Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) vadītāju Uldi Lipski un pārrunājusi festivāla rīkošanas nianses. “Orķestris pašlaik ļoti cītīgi strādā pie festivāla satura,” atzina Vīksna. Viņa arī norādīja, ka nepietiekamā finansējuma un steigas dēļ, kāda ir festivālu rīkojot, tas šogad būs pieticīgāks, taču pauda cerību, ka kvalitātes ziņā ne sliktāks par iepriekšējiem.

Starptautiskā Pianisma zvaigžņu festivāla norise plānota no 19. līdz 21.aprīlim. Kopumā paredzēti trīs līdz četri koncerti. Iepriekš festivāls tradicionāli notika martā un ilga vairāk nekā nedēļu.

Runājot par iemesliem, kāpēc LSO valdes loceklis Uldis Lipskis publiski paziņoja, ka festivāls šogad nenotiks, Vīksna atzina, ka šis Lipska paziņojums signalizē par kopīgo situāciju kultūrā, kāda Latvijā izveidojusies. “Ilgus gadus kultūra tika atstāta uz absolūtās izdzīvošanas robežas. Tad, kad jāapcērp valsts budžets, kultūras nozari tas parasti skar vissmagāk. Taču izmaksas aug, un par to naudu, kas kultūras nozarei piešķirta. Latvijā un Liepājā ir grūti izdzīvot,” uzskata Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja, uzsverot, ka augušas ne vien dažādas tehniskās izmaksas, bet arī mākslinieku honorāri un arī nodokļi.

Starptautiskā Pianisma zvaigžņu festivāla organizēšanai Liepājas Kultūras pārvalde jau pērn pieprasījusi 15 000 latu pašvaldības līdzfinansējumu, taču, lemjot par Liepājas budžetu, deputāti nobalsoja par 9 000 latu atbalstu. “Pašlaik pārrunu rezultātā ar domes vadību ir saņemts solījums, kas festivāla organizēšanai var rēķināties ar 15 000 latu atbalstu,” informēja Vīksna.

Jau ziņots, ka Starptautiskais Pianisma Zvaigžņu festivāls Liepājā šogad tomēr notiks – to 7. janvārī sarunā ar Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieci Silvu Goldi (Liepājas partija) apliecinājis Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) valdes loceklis Uldis Lipskis.

Kā aģentūru LETA informēja Liepājas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Ģirne, pēc “šokējošām ziņām” no Lipska par to, ka šogad festivāls Liepājā nenotiks, Golde LSO valdes locekli uzaicinājusi uz sarunu, kurā panākta vienošanās, ka festivāls tomēr notiks. Paziņojums par festivāla nerīkošanu bijis pārsteidzīgs, atzina pašvaldībā.

“Starptautiskajam Pianisma zvaigžņu festivālam Liepājā ir jābūt, tā ir spilgta pilsētas un visas Latvijas kultūras tradīcija. Pašvaldība nav samazinājusi finansējumu festivāla norisei, tas ir saglabāts līdzšinējā līmenī – 9000 latu apmērā,” atzina Golde. Kā ziņots, LSO festivāla rīkošanai prasīja 15 000 latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+