Kultūra
Mūzika

Pianiste Arta Arnicāne velta koncertu Uģa Brikmaņa piemiņai0

Foto: LETA

Pianistes Artas Arnicānes koncerts “Ūdens noskaņas” Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē festivāla “Via Baltica” ietvaros 23. augustā, plkst. 19 būs veltīts režisora Uģa Brikmaņa piemiņai, informē koncertzāles pārstāvji.

Koncertprogrammu “Ūdens noskaņas” pianiste Arta Arnicāne ir veidojusi teju 20 gadu laikā, apkopojot skaņdarbus, kas ar nosaukumu un skanējumu asociatīvi saistās ar ūdeni un tā netveramo matēriju. Kad programma pirmo reizi izskanēja 2016. gadā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, Arnicānei palīgā nāca režisors Uģis Brikmanis, veidojot īpašu režiju ar video instalācijām, kas vēl vairāk izcēla mūzikas un ūdens neaptveramo saistību un skaistumu.

“Atzīšos, ka jūtos satriekta. Vēl aizvien nespēju noticēt, ka nekad vairs nepiedzīvošu to brīnumu, ko radīja Uģis Brikmanis jebkurā sarunā, skatienā un ko es drīkstēju piedzīvot “Ūdens noskaņu” programmā “Ziemeļblāzmā”,” tā Arta Arnicāne.

Saistītie raksti

Diemžēl Uģa Brikmaņa režija nav aizvietojama, un ideja, kā pielāgot video instalāciju “Lielā dzintara” kamerzālei, ir aizgājusi kopā ar režisoru. Bet tas nemainīs programmas muzikālo daļu. Kā par koncerta ideju stāsta pianiste: “Ūdens atainojums klaviermūzikā ir neparasti daudzveidīgs. Ainavas var būt gan klusas, gan vētrainas, emocijas gaviļu pilnas un bezgalīgi skumjas. Tas ir skaistums un estētika, kas izpaužas caur okeāna plašumu, upes plūdumu un lietus lāsēm. Tas ir klavieru skanējums, kas liek ūdenim virmot klausītāju iztēlē.”

Jau rakstījām, ka režisors Uģis Brikmanis mūžībā aizgāja 9. augustā 61 gada vecumā.

“Publisku atvadu no režisora nebūs. Uģa Brikmaņa novēlējumā teikts: “Katrs, kas jūt nepieciešamību atvadīties, to var veikt, aizdedzot sveci un aizlūdzot, vai vienkārši padomājot.” 2018. gada 16. augustā no plkst. 14 līdz 18 Rīgas sv. Pētera baznīcā, kurā radās un notika Uģa Brikmaņa iniciēts festivāls “Dominante”, aicinām aizdegt svecīti, kopīgi pakavēties domās vai muzikālos priekšnesumos, tā godājot drauga, domubiedra un režisora piemiņu”, teikts Latvijas Nacionālā kultūras centra izplatītajā vēstījumā.

LA.lv