×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. maijs, 2014
Drukāt

Pianists Andrejs Osokins iekļūst prestiža konkursa finālā

Foto: LETAFoto: LETA

Jaunais pianists Andrejs Osokins kļuvis par finālistu vienā no pasaules prestižākajiem pianistu konkursiem – Artūra Rubinšteina Starptautiskajā pianistu konkursā Telavivā The 14th Arthur Rubinstein International Piano Master Competition, informē publicitātes koordinatore Aira Laiviņa.

Konkursa fināls notiek trīs kārtās, kurās pianistiem jāatskaņo viens klavieru kvartets vai kvintets, kā arī divi klavierkoncerti. A.Osokina programmā ir Johanesa Brāmsa Klavieru kvartets sol minorā, Ludviga van Bēthovena Otrais klavierkoncerts un Sergeja Rahmaņinoa Trešais klavierkoncerts.

Starptautiskais Rubinšteina pianistu konkurss Telavivā notiek reizi trijos gados. Savulaik panākumus tajā guvuši tādi izcili pianisti kā Daniils Trifonovs, Emanuels Akss, Katja Buniatišvili un Aleksandrs Korsantia. Konkursā aicināti piedalīties pianisti no visas pasaules vecumā no 18 līdz 32 gadiem. Atlase notiek divās kārtās, piesakoties ir jānosūta savi ieraksti, kurus izvērtē žūrija un labāko 39 ierakstu autorus aicina piedalīties konkursā klātienē Telavivā.

Šogad konkursantu vidū bija pianisti no Ukrainas, Čehijas, ASV, Korejas, Ķīnas, Latvijas, Itālijas, Izraēlas, Krievijas, Francijas, Polijas, Rumānijas, Gruzijas, Japānas, bet finālā sacentīsies tikai seši – mūsu Andrejs Osokins, kā arī pianisti no Ukrainas, ASV, Itālijas, Dienvidkorejas un Krievijas.

Andrejs Osokins jau ir vairāku starptautisku pianistu konkursu laureāts, to vidū ir tāda mēroga konkursi kā Dublinas Starptautiskais pianistu konkurss, Līdsas Starptautiskais pianistu konkurss, Long-Thibaud-Crespin konkurss Parīzē, Jāzepa Vītola 5. starptautiskais pianistu konkurss, Karalienes Elizabetes Starptautisko pianistu konkursa Briselē un Londonas Starptautiskā pianistu konkurss. Andrejs ir arī Latvijas Lielās Mūzikas Balvas un Latvijas Mūzikas akadēmijas Gada balvas laureāts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+