Kultūra
Mūzika

Pianists Andrejs Osokins: Mani iedvesmo septembris!0

Foto: Wang Xin

Andrejs Osokins nupat atgriezies Latvijā pēc Mocartam veltītā koncerta Monšavas (Monschau) pilsētā Vācijā, kur pianists kopā ar Berlīnes Camerata kamerorķestri izpildīja Volfganga Amadeja Mocarta Koncertu klavierēm ar orķestri La mažorā, vēsta “Aira Laivina Artists”.

Spēlēt Mocartu Andrejam Osokinam vienmēr šķitis liels izaicinājums: “Mocarta mūzika ir kā lidojums nevis uz Mēnesi vai Marsu, bet uz Sauli. Tas ir tik silti un patīkami, bet arī bīstami, jo tu vari sadegt, neīstenojis vīziju, ko redzēja Mocarts — iespējams, lielākais pasaules ģēnijs un visapdāvinātākais mūziķis. Tāpēc man ir īpašs prieks par to, ka šis koncerts Vācijā guva panākumus un klausītāji ar tik lielu entuziasmu uztvēra manu Mocarta redzējumu.”

Berlīnes kamerorķestris, ar ko spēlējis pianists, tika dibināts 2001. gadā, un Alessandro Kapones vadībā repertuārā iekļauj mūziku no Baroka līdz mūsdienām, Šuberta un Bēthovena darbu aranžijas, Mendelsona, Brāmsa un Šēnberga kompozīcijas stīgu sekstetiem un oktetiem.

“Mani iedvesmo septembris,” — saka pianists Andrejs Osokins, atbildot uz jautājumu par saspringto darba grafiku šomēnes. “Pēc vasaras, pilnas ar ceļojumiem, koncertiem un festivāliem, septembris ir laiks, kad arī citi apkārt fokusējas uz mācībām un darbu — šādā atmosfērā būt ir ļoti patīkami.” Zīmīgi, ka no šī septembra Andrejs Osokins vada savu klavieru klasi Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Septembra beigās Andrejs Osokins atskaņos spēcīgo Ludviga van Bēthovena Fantāziju do minorā klavierēm, korim un orķestrim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncertos. Diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā 27. un 28. septembrī tiks atskaņota arī Jura Karlsona, Karla Marijas fon Vēbera un Pētera Plakida mūzika.

LA.lv