Kultūra
Mūzika

Pianistu meistarkursos Ventspilī sabrauks jaunie mūziķi no visas pasaules, īpaši tos iecienījuši ķīnieši0

Foto – LETA

Augustā jau otro reizi Ventspilī norisināsies starptautiskie jauno pianistu meistarkursi “Ventspils Piano 2019”, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Ideja izveidot meistarkursus jauniem pianistiem kādā no Latvijas reģioniem radās vienam no šo kursu vadītājiem un organizētājiem, franču pianistam un pedagogam Antuānam Buvī. Rīga bija lutināta ar šāda veida pasākumiem, bet reģionos tie bija retums.

2012. gada vasarā, sadarbojoties Francijas asociācijai “Concerto Grosso” un Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolai, aizsākās šo kursu vēsture – notika pirmie meistarkursi jaunajiem pianistiem “Daugavpils Piano”.

Pirmos gadus tie risinājās tikai ar solo repertuāru, bet drīz dalībniekiem radās iespēja gūt pieredzi spēlē ar orķestri. Par to bija jāpateicas Daugavpils Kamerorķestrim un tā vadītājam Aivaram Brokam.

Gūt šādu pieredzi meistarkursos jauniem pianistiem ir retums pat Eiropas mērogā, un lielāko interesi raisa iespēja piedzīvot spēli ar orķestri. Sešas vasaras meistarklases norisinājās Daugavpils Mūzikas vidusskolā, bet pērn, 2018. gadā, meistarkursi pārcēlās uz Ventspili, rodot mājvietu Ventspils Mūzikas vidusskolā.

Un arī šeit saspēle ar orķestri, tagad jau Liepājas Simfonisko orķestri Atvara Lakstīgalas vadībā, ir viena no raksturīgākajām meistarkursu iezīmēm.

Dalībnieki ierodas ne tikai no Latvijas, bet arī no citām pasaules valstīm – Francijas, Itālijas, Igaunijas, Korejas. Meistarklases iemīļojuši arī jaunie pianisti no Ķīna, jo viens no šo meistarkursu pedagogiem, ķīniešu jauno pianistu skolotājiem un iedvesmotājiem ir kādreizējais Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas students Šū Nins.

Viņš, pēc studiju beigām atgriežoties Ķīnā, nodibināja savu mūzikas skolu un Latvijā iegūtās prasmes, zināšanas un eiropeiskās kultūras tradīcijas nodod saviem audzēkņiem, stāsta par Latviju, popularizē to kā lielisku vietu, kur iegūt tālāko muzikālo izglītību.

Arī pedagogu sastāvs ir internacionāls. Ilgus gadus tas bijis nemainīgā un ciešā sastāvā – Antuāns Buvī (Francija), Šū Nins (Ķīna) un Juris Žvikovs (Latvija). Ventspilī šai komandai pievienojās Ventspils Mūzikas vidusskolas pasniedzējs Endijs Renemanis. Visi meistarkursu pedagogi ir bijuši ilggadējā, bet aizsaulē pāragri aizgājušā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Teofila Biķa skolnieki.

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
Nacionālais kino centrs aicina pieteikt Latvijas filmas “Oskara” balvai
9 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Kad tētis ir Loranga. Saruna ar komponistu Edgaru Mākenu un režisoru Ģirtu Šoli
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Brīvdabas muzejs aicina uz Amatu dienu. Spēļu un rotaļu dienu
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Sports
Izcila nedēļa Majoros – Samoilovs/Šmēdiņš triumfē bez neviena zaudēta seta
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Strauji attīstās Ziemassvētku vecīša pilsētas izgaismotājs no Iecavas
57 minūtes
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Spēcīgām emocijām pildīts izskan Baltijas ceļa 30. gadadienas koncerts Likteņdārzā
5 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
FOTO: Gar Peipusu pa Sīpolu ceļu. Top jauns pārgājienu maršruts no Rīgas līdz Tallinai
4 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Kultūra
Vija bija kā lampiņa, uz kuru visi tiecās. Saruna ar Dairu Āboliņu par filmas tapšanu 4
8 stundas