×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. jūlijs, 2014
Drukāt

Pie Akmens tilta izaugs “Peldošie koki” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Augustā Daugavas akvatorijā sadarbības veicināšanai starp Eiropas Kultūras galvaspilsētām, Rīgu un Ūmeo (Zviedrija), kā arī ar sadraudzības pilsētu Pori (Somija) iepretim “Kultūras un mākslas projekta “NOASS” telpām, būs vērojams starptautisks mākslas projekts “Baltijas jūra – peldošie koki”, vēsta projekta īstenotāji.

Projektu izveidojusi zviedru mākslinieku apvienība SIMKA, kas izstrādā darbus vizuālajā mākslā, skatuves dizainā un ainavu arhitektūrā.

“Baltijas jūra – peldošie koki” sākotnēji tika radīts kā daļa no “Ūmeo – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” projekta “Upju stāsti”. Iesaistot projektā Rīgu un Pori, mākslinieki vēlas savienot šīs pilsētas, tādējādi ar mākslinieciskas aktivitātes starpniecību spēcinot Baltijas jūras krastā dzīvojošo tautu etniskās saites un izceļot Baltijas jūru kā tik daudzu kultūru saistošo elementu.

Tehniski, realizējot projektu, koki tiks iestādīti lielos peldriņķos, ietīti tekstila kārtās un pēc tam ielaisti ūdenī, nostiprinot tos tā, lai veidotu peldoša meža iespaidu. Šāda 20 koku instalācija atradīsies katrā no trim sadarbības pilsētām un to veidos vietējie mākslinieki un skolēni sadarbojoties ar SIMKA pārstāvjiem. Novembrī kokus plānots iestādīt kādā no Rīgas parkiem kā piemiņu par Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Jūnija vidū projekts jau startējis Ūmeo, jūlijā tiks realizēts Pori, savukārt, sākot no augusta otrās nedēļas, šāds mākslas darbs būs apskatāms arī Rīgā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ta ir tada mulkosanas,labak to naudu butu nabadzibas apkarosana ieguldijusi!

Draugiem Facebook Twitter Google+