×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. aprīlis, 2012
Drukāt

Pie Antarktīdas krastiem pazudusi jahta ar krievu un ukraiņu pasaules apceļotājiem

jahta

Pie Antarktīdas krastiem pazudusi jahta ar astoņiem krievu un ukraiņu pasaules apceļotājiem, kas pērn septembrī devās ekspedīcijā, cerot apbraukt apkārt abiem zemeslodes poliem.

 Kā aģentūrai “Interfax” pastāstījusi ekspedīcijas pārstāve Anna Subotina, jahta Dienvidšetlendu salu rajonā nonākusi blīvos peldoša ledus laukos un jau četras dienas ar to nav nekādu sakaru. Tiesa gan, arī SOS signālu ekspedīcijas dalībnieki nav sūtījuši.

Naktī uz otrdienu no “Scorpius” kapteiņa vēl saņemta e-pasta vēstule, ka 30.martā jahta sasniegusi Galindesas salu, kur atrodas Ukrainas polārā stacija “Akadēmiķis Vernadskis” un noenkurojusies klusā līcī. Polārpētnieki snieguši jūrasbraucējiem nepieciešamo tehnisko palīdzību.

2.aprīlī jahta gatavojusies doties Krievijas polārās stacijas “Belingshauzens” virzienā, bet šaurums, pa kuru tai bija paredzēts virzīties, bijis piedzīts ar blīvu ledu, tāpēc “Scorpius” izgājusi atklātā jūrā, kur plosījies spēcīgs vējš. Nakti jahta pavadījusi ASV stacijas “Palmer” tuvumā, un kopš tā laika no tās nav nekādu ziņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+