Pasaulē

Pie ASV Nacionālās Drošības pārvaldes notikusi apšaude2

Foto AP/Scanpix/LETA

ie ASV Nacionālās Drošības pārvaldes (NSA) trešdien izcēlās apšaude, kurā ievainots vismaz viens cilvēks, ziņo amatpersonas.

Tomēr vēl vairākas stundas pēc incidenta, kas notika ap plkst.7 (ap plkst.14 pēc Latvijas laika) pie NSA mītnes galvenās ieejas Fortmīdā Merilendas pavalstī, nav skaidrība nedz par to, kas šāvis, nedz par to, kas cietis.

Televīzijas kanāls NBC pārraidījis kadrus, kuros redzams kāds, policistu ielenkts un rokudzelžos saslēgts, vīrietis, kas guļ zemē pie NSA mītnes, kā arī melns apvidus automobilis, kas ietriecies betona barjerā, kura ierobežo piekļuvi ēkai. Televīzijas kadros redzamas ložu pēdas automobiļa vējstiklā.

NSA paziņojusi, ka situācija tiek kontrolēta un ka vairs nepastāv nekādi drošības draudi.

NSA paziņojumā teikts, ka “apkārtnes slimnīcās nogādātas vairākas personas, taču sākotnējās ziņas šobrīd neliecina, ka ir ievainojumi, kas saistīti ar šo apšaudi”.

Tomēr iepriekš NSA pārstāvis aģentūrai AFP sacīja, ka apšaudē viens cilvēks ievainots.

Savukārt televīzijas kanāla ABC vietējā filiāle ziņoja, ka apšaudē ievainoti trīs cilvēki un ka par tās sarīkošanu aizdomās turētā persona ir aizturēta.

Izmeklēšanu uzņēmies Federālais izmeklēšanas birojs (FIB).

Kāds avots tiesībsargāšanas iestādēs aģentūrai AFP atzinis, ka pagaidām ir pāragri spriest, vai notikušais bijis uzbrukums NSA.

NSA nodarbojas ar elektronisko izlūkošanu un aizsargā ASV sakaru un informācijas sistēmas pret kiberuzbrukumiem.

Tās galvenā mītne, kas pazīstama kā “Puzzle Palace”, atrodas aptuveni 32 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Vašingtonas, un tai nodrošināta pastiprināta apsardze.

LA.lv