×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. novembris, 2015
Drukāt

Pie atjaunotā Mākslas muzeja izlaidīsies “Rīgas lauva” (4)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Rīgas lauva" vēl darbnīcā.

Otrdien, 10. novembrī, Rīgas pilsētvidē tiks atklāti vēl divi paliekoši mākslas objekti, kurus uzstādīs Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Māksla publiskā telpā” ietvaros sadarbībā ar Rīgas domi. Viesturdārzā atradīsies Brigita Zelčas-Aispures mākslas objekts “Mala”, bet Kr.Valdemāra ielā pie Latvijas Mākslas akadēmijas – Lienes Mackus “Rīgas lauva”, LA.lv pastāstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vasiļjeva.

“Darba “Mala” būtība ir par fenomenu uztveres ierobežotību – mainoties skata punktam, mainās vēstījums. Šajā gadījumā atklājas vienas parādības divas puses – viena reālistiskā, otra minimālistiskā. Taču skata punktu var būt arī vairāk,” stāsta māksliniece Brigita Zelča-Aspure.

“Rīgas lauvas tēls nāk no pilsētas ģerboņa – lauva iznākusi no savas oficiālās ikdienas, lai uz brīdi atlaistos netālu no Mākslas muzeja. Tā ir lieliska vieta, kur atpūsties. Jo vairāk lauva tiks glaudīta, jo spožāka spalva tai kļūs. Un, protams, uz lauvas var arī sēdēt – tas ir savdabīgs soliņš,” stāsta māksliniece Liene Mackus.

Programmu “Māksla publiskajā telpā” atklāja 2014. gadā ar jauno mākslinieku Brigitas Zelčas – Aispures un Sanda Aispura mākslas objekta “Klusā daba”, Ojāra Pētersona mākslas darbu “Lielā vāze” un Ērika Boža darbu “Soliņi”. 2015. gada oktobrī programmas “Māksla publiskajā telpā” ietvaros Vecrīgā tika atklāts Ievas Rubezes mākslas objekts “Rēgs”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. kopā ar logo – “Rīga atvērta”, diezgan maucīgs iespaids tai Rīgai. Laikam, jau tā arī ir , bet tomēr nepatīkami

  2. Diemžēl tikai piedrazos pilsētu ar visādiem mūsdienu pseidomēsliem aiz Burkarda Dzeņa darinātā izcilā Jaņa Rozentāla pieminekļa.

    • Ko nu puksti – ja jau esi tads maktens tradicinàlists, tad labak nem rokas grabekli un ej sakopt Raina, Aspazijas un Barona kapavietas. Tachu neko vairaak par sedeshanu komentaaros jau neiespeej 🙁

    • Tas tā speciāli-tādus mākslas atkritumus izvietot pilsētas centrā ? Vai varbūt tā būs dāvana Latvijas jubilejā ? Cik noprotams no mecenātu teiktā -šis nebūs pēdējais . Varbūt tomēr vajadzētu arī sabiedrisko domu uzklausīt – cilvēkiem jau ikdienā būs šo t.s. mākslu piespiedu kārtā jābauda ? Vai Rīgas domē kaut kur iespējams iepazīt arī pārējos ,,šedevrus,, ,ar kuriem aplaimos Rīgas centru ?

Draugiem Facebook Twitter Google+