Pasaulē
Eiropa

Pie Berlīnes centrālās stacijas uzieta aviobumba0

Foto AFP/Scanpix/LETA

Celtnieki būvlaukumā uz ziemeļiem no Berlīnes centrālās dzelzceļa stacijas uzgājuši Otrā pasaules kara aviobumbu. Spridzeklis tiks neitralizēts piektdien, bet centrālās stacijas darbs uz laiku būs apturēts.

Līdz piektdienas plkst.9 jāveic cilvēku evakuācija no laukuma 800 metru rādiusā ap bumbas atrašanas vietu, paziņoja policija.

Evakuācijas zonā atrodas centrālā stacija, Ekonomikas un Transporta ministrijas, armijas slimnīca, Indonēzijas un Uzbekistānas vēstniecības.

Aviobumbas neitralizācijas operācijas laikā centrālā stacija būs pilnībā slēgta, un tas nozīmē, ka centrālajā stacijā nevarēs ierasties reģionālie un tālsatiksmes vilcieni. Paredzami pārtraukumi arī pilsētas dzelzceļa sistēmu “S-Bahn” un “U-Bah” darbā.

“Transports teju visās līnijās turpinās kursēt. Autobusi [ārkārtas situācijas] rajonu var apbraukt, tādu līniju kā M5 un M8 tramvaji var griezties apkārt un izvairīties no šī rajona,” sacīja Berlīnes Transporta pārvaldes pārstāve Petra Rēca.

“Operācija būs liela un sarežģīta,” sacīja policijas pārstāvis.

Tūkstošiem cilvēku, kas dzīvo evakuācijas zonā, savas mājas būs jāpamet, vēsta laikraksts “Tagesspiegel”.

Bumba tika uzieta pirms dažām dienām. Tā sver 500 kilogramus un, domājams, ir britu izcelsmes.

Vācijā regulāri tiek atrastas bumbas, kas palikušas no Otrā pasaules kara. Ekspertu aplēses liecina, ka tehnisku iemeslu dēļ nav uzsprāgušas ceturtdaļmiljons bumbu, ko sabiedroto spēki nometa virs Vācijas.

LA.lv