×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. marts, 2013
Drukāt

Pie Brīvības pieminekļa aizturēti četri cilvēki

Foto-LETAFoto-LETA

Leģionāru atceres pasākuma un viņu pretinieku piketa laikā pie Brīvības pieminekļa šodien aizturēti četri cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Sigita Pildava.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins žurnālistiem teica, ka aizturētie ir no leģionāru atbalstītāju vidus, taču vēl nevarēja pateikt, kā tiks kvalificēti aizturēto personu pārkāpumi. Kāda sieviete aizturēta, jo no biedrības “Apvienība pret nacismu” pie Brīvības pieminekļa noliktā vainaga izrāva lenti.

Kādu aktīvistu policija aizturēja pēc tam, kad viņš mēģina izraut vadus biedrības “Apvienība pret nacismu” uzstādītajiem skaļruņiem, kas atskaņoja skaļu mūziku un uzrunas.

Aģentūra LETA arī novēroja, kā kādam pasākuma dalībniekam izdevās aizmukt no vairākiem viņam pakaļ skrienošiem policistiem.

Pēc Grišina teiktā, lielākie riski pasākuma laikā, kā jau paredzēts, bija saistīti ar verbālām sadursmēm.

Lielāko neizpratni leģionāru atbalstītāju vidū izraisīja biedrības “Apvienība pret nacismu” atskaņotā skaļā mūziku un uzrunas. Grišins uzsvēra, ka šādu pasākuma norisi saskaņojusi Rīgas dome. Ne visi to saprata, tāpēc daži pat mēģināja apgāzt barjeras, norādīja policijas pārstāvis. Lai izvairītos no fiziskiem konfliktiem, policijai dažus cilvēkus nācies aizturēt.

Kopumā, policijas vērtējumā, 16.marta pasākumi noritējuši nedaudz saspringtākā gaisotnē nekā iepriekšējos gadus.

Raiņa bulvārī noticis arī kāds fizisks konflikts starp divām personām, apliecināja policijā. Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, tajā bijis iesaistīts dažādu nelielu nevalstisku organizāciju, tostarp “Apvienības pret nacismu”, aktīvists Jānis Kuzins.

Pretēji iepriekšējos gados novērotajai klaigāšanai un dažādiem savstarpējiem apvainojumiem, leģionāru atceres pasākumi un to pretinieku aktivitātes šorīt pie Brīvības pieminekļa sākās klusi. Tomēr brīdī, kad piemineklim tuvojās vairāki simti leģionāru atceres gājiena dalībnieku, pretējās nometnes pārstāvji – biedrības “Apvienība pret nacismu” aktīvisti – skaļruņos sāka atskaņot ļoti skaļu, ausīs griezošu mūziku krievu valodā.

Uz brīdi skaļā mūzika aprāvās, bet pēcāk atkal sāka dārdēt skaļruņi. Kad gājiena dalībnieki sāka likt ziedus pie pieminekļa, protestētāju mūzika atkal apklusa un skaļrunis sāka atskaņot uzrunas. Tās gan bija latviešu valodā.

Gājienu pie pieminekļa sagaidīja jaunieši ar Latvijas karogiem. Gājiena dalībnieki spēlēja dūdas un citus instrumentus. Kā atbildi skaļruņiem gājiena dalībnieki sāka dziedāt dziesmu “Šeit ir Latvija”.

Gājienu uzmanīja daudz policistu, daži arī ar suņiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+