Latvijā
Sabiedrība

Foto: Svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa 16

Foto LETA

Šodien, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā, ziedus pie Brīvības pieminekļa bija ieradušās nolikt gan valsts augstākās amatpersonas un politiķi, gan daži simti iedzīvotāju.

Kā novēroja aģentūra LETA, svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā piedalījās Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi, Saeimas spīkere Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), kā arī virkne ministru. Ziedus nolikt bija ieradies arī bijušais Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Galerijas nosaukums

Starp svinīgās ceremonijas dalībniekiem bija arī Saeimas deputāti, Rīgas domes vadība un pašvaldības deputāti, ārvalstu vēstnieki un ārzemju viesi. Kuplā skaitā tika pārstāvēti arī Nacionālie bruņotie spēki un ārzemju militārpersonas.

Pieminekļa pakājē tika guldīti ziedi galvenokārt Latvijas valsts karoga krāsās, lielākus un mazākus ziedu pušķus papildinot ar lentām Latvijas vai citu valsts karogu krāsās.

Uz ceremoniju bija ieradušies arī vairāki cilvēki, kuri sev priekšā nesa trīs lielus, kopā sašūtus karogus – starp diviem Latvijas karogiem bija iešūts Katalonijas karogs.

Nacionālo Bruņoto spēku orķestra pavadījumā ziedus pie pieminekļa nolika arī iedzīvotāji – visu paaudžu cilvēki, tai skaitā ģimenes ar bērniem. Pasākumu no malas novēroja arī ārzemju viesi.

Šodien tiek svinēta Latvijas Republikas 99 gadu jubileja. Latvijas Republika tika proklamēta 1918.gada 18.novembrī plkst.16 Otrajā pilsētas teātrī, tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī.

LA.lv