Latvijā
Vēsture

Pie Brīvības pieminekļa pieminēs Latvijas Centrālās padomes Memoranda parakstītāju0

Publicitātes foto

Svētdien, 17. martā, plkst. 18 pie Brīvības pieminekļa Rīgā jau tradicionāli tiks iedegtas piemiņas sveces Latvijas Centrālās padomes Memoranda parakstītājiem un nacionālās pretošanās kustības cīnītājiem, informē Jurģis Klotiņš.

LCP Memorands ir datēts ar 1944. gada 17. martu. Šogad aprit 75 gadi kopš laika, kad 188 drosmīgi Latvijas patrioti nacistiskās Vācijas okupācijas apstākļos ar savu parakstu apliecināja Latvijas tautas gribu un prasību atjaunot Latvijas Republikas faktisko suverenitāti.

Pasākuma dalībnieki ir aicināti pulcēties pie Brīvības pieminekļa no pulksten 17:45 un ņemt līdzi sveces drošos ietvaros. Pasākuma rīkotāji īpaši aicina tos, kam ir tāda iespēja, ņemt līdzi Latvijas karogus.

Pirms pasākuma svētdienā katrs ir laipni aicināts piedalīties kādā no LCP veltītajām tematiskajām ekskursijām Latvijas Kara muzejā. Bezmaksas ekskursijas notiks plkst. 12 un 15.30.

Savukārt pie Brīvības pieminekļa pasākuma dalībniekus uzrunās Latvijas Vēstures institūta direktors Guntis Zemītis, un vēsturniece Ieva Kvāle no Latvijas Centrālās padomes piemiņas fonda. Par siltu tēju rūpēsies Zemessardzes 19. nodrošinājuma bataljona karavīri, bet vokālā grupa “Vilkači” dziedās vairākas karavīru dziesmas.

LCP darbojās vairākas Latvijas armijas militārpersonas. No 188 Memoranda parakstītājiem 58 personas bija cīnījušās Latvijas Neatkarības karā par Latvijas brīvību.

LA.lv