×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. janvāris, 2016
Drukāt

Pie Grieķijas krastiem noslīcis 41 imigrants (8)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vismaz 41 imigrants, tostarp 17 bērni, noslīka, piektdienas rītā pie Grieķijas Farmakonisas un Kalolimnas salām nogrimstot viņu laivām, paziņoja krasta apsardze.

48 cilvēkiem izdevies sasniegt Farmakonisas salas krastu, kad viņu laiva agrā rītā uzskrējusi klintīm, veicot bīstamo ceļu no Turcijas.

Dažas stundas vēlāk otra laiva apgāzās pie nelielās Kalolimnas salas, kur policija atrada 26 izdzīvojušos.
Tikmēr Turcijas ziņu aģentūra “Dogan” vēstīja, ka Turcijas krasta apsardze atradusi trīs bērnu līķus pēc tam, kad viena imigrantu laiva nogrimusi pie Didimas.

Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem pērn Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, ieradies teju miljons nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt pirmajās Eiropas Savienības valstīs, kuras viņi sasniedz – Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis Eiropas Savienībā ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.

Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Tie nav imigranti BET DEZERTIERI KURI BEG NO SAVAS VALSTS AIZSTAVESANAS ,un mes sos DEZERTIERUS ATBALSTAM.

  2. Vai tad turcijà karo, ka shie skaitas bègĺi? Pashi vainìgi, nespèju sèrot. Sasèdinàt atpakaĺ laivàs un lai airèjas atpakaĺ.

  3. Bet ES taču Turcijai iedeva miljonus lai viņi nelaistu to baru uz Eiropu. Kur tad ir palikusi tā nauda ? Un kāpēc neņem turkus pie pakaļas un neprasa atbildi par šito ?

  4. Tie, laimīgie, ir jau tikuši pie Allaha pa taisno.

  5. tūkstošiem, lai tiktu uz Eiropu, bet glābšanas vestēm nepietiek? Kaut kas neiet kopā….

  6. Nu , nesaraudinaajaat!

  7. Kādēļ visos rakstos, kur runa par migrāciju, tiek kopēts viens un tas pats teksts: “Atbilstoši ….”. Vai tā ir daļa no ES propagandas, lai radītu vainas sajūtu, ka mēs tik maz uzņemam un pārāk maz no valsts un privātiem līdzekļiem migrācijas biznesam atvēlam un ne visi pietiekoši spēj uz to iedzīvoties? Mums ir pietiekošā daudzumā savi urlas un deģenarāti gan vietējie, gan no austrumiem. Nav vēl vajadzīgi no dienvidiem. Kādēļ neviens neraksta, kādi ir galvenie laivu apgāšanās iemesli – ka bēgļi paši šās laivas apgāž tiklīdz ierauga krasta apsardzi. Tāda ir viņu taktika. Apgāžot laivu, krasta apsardzei ir pienākums glābt jūrā esošos cilvēkus. Un tajā brīdī viņi pieprasa patvērumu. Citādi krasta apsardze liek griezties atpakaļ.

  8. Šorīt Latviju sasniegusi laba ziņa………………..!

Draugiem Facebook Twitter Google+