×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
12. februāris, 2012
Drukāt

Pie Grieķijas parlamenta izcēlušās protestētāju sadursmes

grieki

Pie Grieķijas parlamenta ēkas Atēnās, kur likumdevēji lemj par taupības pasākumiem, svētdien, 12.februārī, izcēlušās sadursmes starp protestētājiem un policiju.

Pie parlamenta ēkas svētdienas pēcpusdienā sapulcējušies aptuveni 15 000 protestētāju, bet vēl aptuveni 10 000 protestē tuvējā Omonijas laukumā.

Pie parlamenta ēkas jau izcēlušās sadursmes, protestētājiem apmētājot policistus ar degmaisījuma pudelēm, bet policistiem atbildē pielietojot asaru gāzi.

Tikmēr protestētāju skaits Atēnu centrā aizvien turpina palielināties. Demonstrantu vidū ir arodbiedrību pārstāvji, jaunieši ar skūtām galvām, komunistu aktīvisti un kreiso ideju atbalstītāji, no kuriem daudzi ir bruņojušies ar gāzmaskām.

Daudziem demonstrantiem ir plakāti, kuros nosodīta, kā viņi dēvē, starptautiskā “trijnieka” – Eiropas Savienības, Starptautiskā valūtas fonda un Eiropas Centrālās bankas – uzspiesta šantāža apmaiņā pret palīdzību.

Grieķijas parlaments svētdien pēcpusdienā sāka debates par izšķirošajiem taupības pasākumiem un vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem. Nav gaidāms, ka balsojums par taupības pasākumiem Grieķijas parlamentā notiks ātrāk par pusnakti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+