Pasaulē
Vēsture

Pie Haiti krastiem atrastais kuģa vraks, ļoti iespējams, Kolumba flagmanis “Santa Maria” 16

Foto: ASV Kongresu bibliotēka (livescience.com)

Netālu no Haiti krastiem atrasts sena kuģa vraks, kas, ļoti iespējams, ir Kristofora Kolumba ekspedīcijas flagmanis “Santa Maria”, raksta portāls livescience.com. Ja tā, šis atklājums atrisinās vairāk nekā 500 gadus senu noslēpumu.

Slavenais flagmanis “Santa Maria” nogrima pēc uzduršanās koraļļu rifam Karību jūrā. Arheologs Berijs Klifords atklājis kuģa vraku jūras dibenā netālu no Haiti ziemeļu krasta. 2003. gadā arheologu grupa identificēja iespējamo Kolumba forta atrašanās vietu Hispanjolas salā, un Klifords, apvienojot šī pētījuma informāciju ar detaļām no paša Kolumba dienasgramatā, izskaitļojis iespējamo “Santa Maria” nogrimšanas vietu.

“Visas liecības – kā ģeogrāfiskās, tā zemūdens topogrāfija un arheoloģija – sniedz visai stingru pamatu uzskatīt, ka manis atrastais kuģis ir tieši Kolumba slavenais flagmanis “Santa Maria”,” portāls citē Kliforda sacīto laikrakstam “Independent”. Viņš norāda, ka Haiti valdība bijusi ļoti pretimnākoša, un patlaban jāturpina ar to sadarboties, lai veiktu detalizētu vraka izpēti.

LA.lv