×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. marts, 2012
Drukāt

Pie Jēkabpils applūdušas zemākās pļavas

pludi

Svētdien, 25.martā, ap plkst.6 sākās ledus iešana Daugavā pie Zeļķu tilta, kas atrodas starp Jēkabpili un Pļaviņām, ūdens līmeni pāris stundās paaugstinot par 166 centimetriem, aģentūra BNS uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Šajā apkaimē applūdušas zemākās pļavas. No plkst.10 līdz 11 ūdens līmenis par septiņiem centimetriem pazeminājās, bet tuvākajā laikā vēl iespējama ūdens līmeņa paaugstināšanās, jo Jēkabpilī vērojama bieza ledus iešana.

Daugavā pie Jēkabpils ūdens līmenis pēdējā diennaktī paaugstinājies par 118 cm un situācija ir mierīga, – lai sāktos plūdi, ūdens līmenim būtu jākāpj vēl par pusotru metru, bet tas netiek prognozēts.

Pie Pļaviņām svētdienas rītā vēl saglabājās ledus sega un ūdens līmenis bija pat nedaudz pazeminājies. Ledus masām virzoties tālāk pa Pļaviņu ūdenskrātuvi, gaidāma būtiska ūdens līmeņa paaugstināšanās arī pie Pļaviņām, prognozē hidrologi.

Ledus iešana pēdējās diennakts laikā Daugavā novērota gan Latvijas, gan Baltkrievijas teritorijā, upes augštecē ūdens līmenis pagājušajā diennaktī cēlies par 15-73 cm. Lielākie plūdu draudi ir pie Pļaviņu ūdenskrātuves.

Sestdienas vakarā ledus iešanas laikā no jauna paaugstinājās ūdens līmenis Ogres upē pie Ogresgala un Ogres, bet patlaban tas atkal pazeminājies.

Lielupē ledus pārsvarā izgājis, ūdens līmenis pazeminās, vien upes lejtecē spēcīgā ziemeļu vēja dēļ tas paaugstinās. Arī Gaujā situācija saglabājas stabila, ledus ir vairs tikai dažviet. Kurzemes upēs turpinās lēna ūdens līmeņa pazemināšanās, ūdens līmenis nedaudz krities arī Lielajā Juglā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+