×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Latviete, kas izrotāja Anglijas karalieni. Saruna ar juvelieri Ivonnu Poplansku (4)

Foto - Ilze KalveFoto - Ilze Kalve
UZZIŅA

Ja karaliene ienāk telpā, ir jāpieceļas. Karaliene vienmēr ir tā, kas vadīs sarunu, pārējiem nav atļauts mainīt sarunas tēmu. Ir nepieklājīgi apspriest privātas lietas vai – vēl trakāk! – dzeltenās preses jaunumus. Dzerot tēju, nedrīkst čāpstināt, pēc katra malka tējas krūzīte ir jānoliek atpakaļ uz apakštasītes, kam jāatrodas uz galda, nevis rokās. Turot tējas krūzīti, labās manieres prasa to turēt ar mazo pirkstiņu gandrīz izstieptu – kā parodijfilmās par angļu augstmaņiem.

Atvadoties no karalienes, arī nevajagot teikt "pleased to meet you" (bija jauki jūs satikt – angļu val.), jo jebkurš priecājas satikt karalieni, tādēļ šādas frāzes teikšana ir bezjēdzīga. Nepieklājīgi ir skūpstīt karalienes roku, pagriezt viņai muguru vai turpināt ēst, kad viņa ir beigusi.

Daudzi, iespējams, būtu gatavi atdot jebko, lai tikai kaut reizi dzīvē tiktu pie Anglijas karalienes uz tēju, taču britu rotu dizaina uzlecošā zvaigzne latviete IVONNA POPLANSKA, kas Lielbritānijā dzīvo jau 10 gadus, Bekingemas pilī ir bijusi ne tikai uz tēju, viņa ir radījusi Lielbritānijas Juvelieru ģildes dāvanu karalienei Elizabetei 60 gadu valdīšanas jubilejā – piespraudi “Bezgalības dūja” (“The Ethernal Dove”). Ivonnai ir tikai 29 gadi, bet viņa jau ir atzīta par vienu no 2014. gada Lielbritānijas “Top 100” ietekmīgākajiem cilvēkiem juvelieru pasaulē.

– Kā nokļuvi Anglijā?

– Pēc vidusskolas beigšanas zināju, ka vēlos mācīties juvelierizstrādājumu dizainu, taču Latvijā tas nebija iespējams. Viena pati aizbraucu uz Angliju mācīties, man bija tikai 19 gadi. Sākumā dzīvoju kopmītnēs kopā ar sešām meitenēm, četru mācību gadu laikā pārvācos sešas reizes. Mājvietas bija dažādas, gan skaistas, gan ar pelējumu un pelēm, arī istabas biedri bija visdažādākie. Sākumā pat īsti nesapratu dažādus angļu valodas akcentus, profesionālo terminoloģiju. Pirmo pusgadu nosēdēju lekcijās, nesaprotot gandrīz neko no angļu, īru un skotu pasniedzēju teiktā. Pēc tam jau pamazām sāku pierast. Galu galā pabeidzu bakalaura studijas ar augstāko iespējamo novērtējumu. Milzīgi pateicos savai mammai par morālo un finansiālo atbalstu. Mamma mani iedvesmoja tiekties pēc sapņiem un nekad nepadoties!

– Vai mācību laikā strādāji profesijā vai, tāpat kā lielākā daļa jauniešu, par oficianti kafejnīcā?

– Universitātes laikā sāku strādāt pērļu kompānijā. Maniem darba devējiem ķīniešiem piederēja pērļu audzētava Ķīnā, un viņi importēja pērles. Mans uzdevums bija gatavot unikālas rotas līgavām, līgavu māsām, mammām, kāzu viesiem, pieskaņojot tās pie tērpiem un audumiem. Rotas bija ar baltām un krāsainām pērlēm, kristāliem. Pēc studiju beigšanas kādu brīdi strādāju par mācekli pie Šona Līna, kurš gatavoja rotaslietas leģendārajam Aleksandram Makvīnam. Pēc tam sapratu, ka vēlos iegūt maģistra grādu, tādēļ nolēmu studēt Londonas Zeltkaļu centrā.


Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. JANEKS KANTS KNABA PRETENDENTS 2003 GADA JAUNIE LAIKI Atbildēt

    LATVIJAS REPUBLIKA PIESPRIEDA NAVES SODU PIEMETA UZ PAPIRA IEROCI UN ARSTEJA UZ CITA CILVEKA TIESAS LEMUMA KUR EKSPERTIZAS LAIKA IEMIDZINAJA ATUDENOJOS INJEKCEJA VIRUSU PAPOLJONAS VIRUSU PAR ACIM TEEJA LIME UN GADU NEEDU IZTIKU AR ASENS PILI MENESI ULTERJALAS GAISMAS VAREJA IESTATIES NAVE-PARCIETU 2005 GADA LATVIJAS REPUBLIKAS NAVES SODU VILTOJA PARAKSTUS TIESAJA PEC 109 PANTA 2 DALAS KUR ADZINA NEVAINIGS NEKO NEATMAKSAJA,BRALI NOGALINAJA 2014 GADA DROSIBAS DIENESTI,ESMU NO OZENDORFIEM VAGNERIS ZVIEDRIJAS KARALISTES ANGLIJAS DOVINCIEM,OZENDORFI CINIJAS AR VACIESIEM PUS GADSIMTU OZENDORFS IZMANTOJA LATVIESUS NEATKARIBAS IEGUSANA SAGRAVA VACIJU VINS BIJA ZVIEDRU GENERALIS KRISTINAS MAZDELS-KUTUZOVS NO VINA DZIMTAS PAZAUDEJA KAJU ACI,LATVIJAS REPUBLIKA VEIC REPRESIJAS

  2. KARALIENE IR LOTI STRIKTA LIEK MAN MASET MUGURU PECC TAAM LIEK KAILAIJ DEJOT UN DZIEDAT LATVIESU HIMNU KARALIENE 100REIZ PIEPUMPEJAS LIK SEDET UZ MUGURAS,VINAIJ PATIK UZPIPET ZALITI TAD VINA MEKLE ATOMBOMBAS POGU KLIEDZ GDE ROSIJA MATUSKA

  3. dīvaini mums tie tudaliņi Atbildēt

    nu meitēns protams malacis, es par vietējiem pāķiem. tā visu laiku par okupanti lamātu ( no latvietes tu ran ne smakas, vārdu uzvārdu ialasiet, turklāt jau sen kā latviju pametusi) bet tiko kāds kautkur pasaulē kautko sasniedz tā uzreis- redz kādi latvieši malači:) tas nekas ka baltās ķēves 7 kumeļs ne latvietis, galvenais lai var pievilkt kautjelkādu saistibu

Draugiem Facebook Twitter Google+