Kultūra
Teātris un kino

Pie klavierēm Raimonds Pauls. Nacionālais teātris iestudējis “Man 30 gadu”0

Publicitātes foto

Latvijas Nacionālajā teātrī top slavenā latviešu dramaturga, režisora un kultūras darbinieka Pētera Pētersona lugas “Man 30 gadu” iestudējums, tā pirmizrāde notiks viņa 95. dzimšanas dienā – 24. maijā, LA.lv uzzināja teātrī.

Latvijas Nacionālajam teātrim šī būs atkal satikšanās ar izrādi “Man 30 gadu”, jo tā jau iestudēta 1962. gadā Alfrēda Jaunušana režijā. Šo lugu Pēteris Pētersons ir speciāli veltījis Veltai Līnei, taču jaunajā iestudējumā galvenās varones Rozes lomu spēlēs Dita Lūriņa.

“Izrāde būs ne tikai par mīlestību, bet lielā mērā par krustcelēm, kurās cilvēks var nonākt ne tikai 30 gados, bet jebkurā vecumā. Vai mēs spējam saņemt drosmi un kaut ko savā dzīvē mainīt, vai turpinām savu ierasto dzīves rutīnu,” – stāsta izrādes režisore Ināra Slucka.

Galvenās varones Rozes stāsts būs par dzīves jēgas meklējumiem – ir vai nav 30 gadu vecumā iespējams mainīt greizi nogājušu dzīvi? 60. gadu kolorīts ienāks ne tikai mūzikā, bet arī vidē – Roze nolemj uzsākt darbu jaunā tilta cēlāju kolektīvā, kurā viņai nu jāstrādā kopā ar jaunības mīlestību Kasparu. Bet tiltam šai stāstā, protams, būs arī simboliska loma – jo tiltus, pa kuriem aiziet citam pie cita, mēs meklējam joprojām. Un mīlestību pazina arī tie cilvēki, kas dzīvoja un bija jauni padomju laikos.

Īpaši šim iestudējumam sagatavotas 18 Maestro melodijas ar jauniem, sižetam pieskaņotiem dziesmu tekstiem, kuru autors ir Edvīns Raups. Unikāls ir fakts, ka tās pāris melodijas, kuras skanēja pirmajā “Man 30 gadu” iestudējumā 1962. gadā un kuras izskanēs arī šajā, ir pati pirmā Maestro sarakstītā teātra mūzika. Īpašs bonuss skatītājiem – maestro apsolījis piedalīties un būt pie klavierēm arī katrā izrādē.

Galvenajās lomās līdzās Ditai Lūriņai būs arī Gundars Grasbergs, Egils Melbārdis, Zane Dombrovska, Agnese Cīrule, Raimonds Celms.

LA.lv