×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2016
Drukāt

Pie Krievijas robežas, kur sākas Eiropas Savienība (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs
UZZIŅA

Viļakas novadu izveidoja pēc administratīvi teritoriālās reformas 2009. gada 1. jūlijā. Tajā apvienojās Viļakas pilsēta un seši apkārtējie pagasti: Kupravas, Medņevas, Susāju, Šķilbēnu, Vecumu un Žīguru.
Viļakas novada kopējā teritorija ir 638,79 km2. Viļakas novadā dzīvo 5603 iedzīvotāji, Viļakas pilsētā 1439, Kupravas pag. 425, Medņevas pag. 707, Susāju pag. 670, Šķilbēnu pag. 1160, Vecumu pag. 573, Žīguru pag. 727.
Viļakas pilsētas kultūras namā darbojas 14 pašdarbības kolektīvi ar vairāk nekā 200 dalībniekiem.
Žīguru kultūras namā darbojas astoņi kolektīvi ar vairāk nekā 80 pašdarbniekiem.

“Kultūrzīmes” sāk jaunu reportāžu sēriju “Robežtelpa”, kurā vēstīsim par kultūrtelpu un kultūrvidi Latvijas robežpilsētās un ciemos. Cik pieejama Latvijas robežnovados ir profesionālā māksla, un ko cilvēki rada paši? Ko lasa, kādu televīziju skatās un kādas radiostacijas klausās? Cik liela ir pārstāvniecība Dziesmu svētku procesā?

Pastiprināta interese par kultūras procesu novados visus šos gadus ir bijusi svarīga “Latvijas Avīzes” un tās kultūras pielikuma “Kultūrzīmes” identitātes daļa, jo esam pārliecināti, ka tieši lauki ar daudziem tūkstošiem Dziesmu svētku procesā iesaistīto ir īstais mūsu kultūras cietoksnis.

Izlēmām sākt ar robežnovadiem, jo apstākļos, kad Latvijā katastrofāli trūkst padziļinātu salīdzinošu pētījumu par kultūras patēriņu un kultūrtelpu dažādos reģionos, toties var izjust Krievijas centienus izplatīt Latvijā savu informatīvo ietekmi, mums likās būtiski vispirms noskaidrot, kādu kultūras gaisu elpo tieši vietās, kur latviskajam nākas saskarties un daudzviet konkurēt ar cittautu kultūru.

Šajās lappusēs – mūsu iespaidi par viesošanos Viļakas novadā un tā Vecumu, Žīguru un Šķilbēnu pagastā.

Viļakas novads atrodas Latvijas austrumu daļā. Novads austrumos 66,6 km garumā robežojas ar Krievijas Federāciju, dienvidos ar mazāko novadu Latvijā – Baltinavu, rietumos ar Balvu novadu un ziemeļos ar Alūksnes novadu. Ar Viļakas novadu sākas Eiropas Savienība.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kur ir žogs? Tādu vajag gar visu robežu ar Krieviju. Bez kavēšanās!

  2. Šī ģimene kas fotogrāfijā ir superīgi! Veltiņa un Georgs bija kā otrā ģimenīte :*

Draugiem Facebook Twitter Google+