×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. novembris, 2013
Drukāt

Pie krievu krāniem (3)

LETALETA

“Lielvalstis sportu izmanto, lai mērītos ar krāniņiem, un mums nekas cits neatliek kā pieņemt šo izaicinājumu. Ceram, ka arī mēs būsim pietiekami cieti rieksti,” pavadot sportistus un trenerus nopietnā ceļā – uz oficiālo treniņu nedēļu olimpiskajā Soču trasē – par jautriem epitetiem parūpējās Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas viceprezidents Zintis Ekmanis.

Ministra ķibeles

Latvijas bobslejisti kopš pavasara cītīgi audzējuši muskuļus četrgades galvenajām sacensībām, strādājuši pie tehnikas pilnveidošanas un nu jau iemēģināts arī ledus ne tikai Siguldā, bet arī Lillehammerē. Trešdien mūsējie lido uz Sočiem, bet uz atvadām notika nu jau tradicionālā rudens preses konference, otro gadu pēc kārtas pie saviem draugiem lidostā “Rīga”. Uzaicināts bija arī Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, kuram gan sporta sabiedrības priekšā sanāca neliela blamāža, divas reizes skeletonu sajaucot ar kamaniņu sportu. Bet pirmie taču uz leju traucas ar galvu pa priekšu, otrie – ar kājām. Necik spoži neklājās arī Dombrovska padotajai Ulrikai Auniņai – Naumovai, ministrijas sporta un jaunatnes departamenta direktorei, kura arī sēdēja pie lielā galda, taču pie vārda netika. Varbūt labi, ka tā. Toties bija kautri jāvalda smaids pēc Ekmaņa epitetiem.

LBSF prezidents Jānis Kols gan paslavēja ministriju, kas arī pielikusi savu roku, lai šovasar bobslejisti varētu piepildīt visas ieceres. Līdz tādiem resursiem kā lielvalstīm, kas bobu būvniecībā izmanto lielo autorūpnīcu iespējas, mūsējie gan netiek, taču iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka arī bez tā Latvijas karogs var plīvot visaugstākajā mastā.

Trīs ekipāžas

Prūsis uz Sočiem ņem līdzi deviņus cietākos riekstus – pilotus Oskaru Melbārdi un Oskaru Ķibermani, stūmējus Daumantu Dreiškenu, Intaru Dambi, Arvi Vilkasti, Raivi Broku, Helviju Lūsi, Jāni Strengu un Raivi Zīrupu. Ja nekas slikts neatgadīsies, Latvijas izlase šādā sastāvā novembra beigās Ziemeļamerikā uzsāks Pasaules kausu sezonu.

“Daudzi runā par olimpiskajām medaļām, pat zelta. Bet sīkums tāds, ka vēl jākvalificējas Sočiem,” Sandis Prūsis atgādināja, ka nevajadzētu skriet vilcienam pa priekšu. Labākajā gadījumā Latvijai olimpiskajās spēlēs var būt trīs ekipāžas, sliktākajā – neviena. “Gribētu, lai varam deleģēt divas divnieku un divas četrinieku ekipāžas, bet nebūs viegli, jo sezonas pirmie trīs Pasaules kausa posmi risināsies Ziemeļamerikā un Ķibermanis nevienā no tām trasēm nav braucis,” norādīja Prūsis. Olimpiskajai atlasei svītra tiks pavilkta 20. janvārī. Gan divnieku, gan četrinieku konkurencē olimpiskajās spēlēs startēs 30 ekipāžas. Latvijas trešā komanda ar pilotu Uģi Žaļimu piedalīsies Eiropas kausa posmos, kas arī dod iespēju krāt ranga punktus un iegūt ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm. “Mūsu piloti Sočos jebkurā gadījumā būs vismazāk pieredzējušie, taču viņiem ir daudzas citas priekšrocības, lai to kompensētu,” uzskata Prūsis.

Traumu dēļ no ierindas izkritis Latvijas rekordists 100 metru distancē Ronalds Arājs, bet Edgars Eriņš, kuram pieder labākais sasniegums desmitcīņā, būs Žaļima četrinieka stūmējs. Lielas raizes treneriem sagādā fakts, ka uz trim ekipāžām ir tikai viens rezervists, taču kopumā fiziski pastrādāts labi – visi ir vai nu progresējuši vai vismaz tikpat stipri kā pērn.

Oskars Melbārdis startēs ar iepriekšējās sezonas divnieka kamanām, kurām veikts kapitālais remonts. Tāpat ir divi līdzvērtīgi četrinieki, no kuriem viens pērnziem aizveda līdz uzvarai Pasaules kausa posmā Sočos. “Mūsu galvenais uzdevums treniņu nedēļā būs tikt skaidrībā, kurš bobs ir labāks. Nometnē Lillehammerē abi bija līdzīgi, tā kā izšķiršanās būs sarežģīta,” norādīja Prūsis.

Jāatgādina, ka Oskara Melbārža ekipāža pagājušajā sezonā Pasaules kausa (PK) kopvērtējumā ieguva otro vietu gan divnieku, gan četrinieku konkurencē, bet kombinācijā bija pirmie.

Dukuri gatavi

Uz Sočiem dodas arī skeletonisti Martins un Tomass Dukuri, kā arī Lelde Priedulēna. Dukuri pirmsolimpiskajā sezonā arī turējās uz viļņa, Pasaules kausa kopvērtējumā svinot dubultuzvaru. Viņu tēvs un treneris Dainis Dukurs mākoņus ar degunu nav sācis stumdīt: “Iepriekšējās sezonas jānoliek piemiņas vietā un viss jāsāk no jauna. Mums ir ļoti labs finansējums – gan valsts, gan privātie, tāpēc esam izdarījuši visu, ko gribējām. Vienīgi slikti, ka bijām nometnē Altenbergā, bet laika apstākļu dēļ nevarējām braukt un notestēt tehniku.”

Dukurs prognozē, ka olimpiskajās spēlēs klāsies ļoti grūti. Krievi esot spēcīgi un arī mājas trasē viņiem būs priekšrocības. Februārī krievi Soču trasi bija sagatavojuši tik nekvalitatīvi, ka palīgā nācās saukt latviešu meistarus. Paldies vietā vietējās zvaigznes Aleksandrs Zubkovs un Alberts Demčenko pēcāk vaimanāja, ka mūsu meistari ledu  uztaisījuši latviešu sportistiem. “Līdz ar to mūsu meistariem zuda iespēja strādāt Sočos, šobrīd ledu gatavo francūži kopā ar vietējiem. Viņi jau prot strādāt, vienkārši toreiz bija uzstādījums – jo sliktāks ledus, jo savējiem labāk. Cilvēki sapratuši kļūdas. Krievijas kausā tagad esot bijis ļoti labs ledus, arī mūsu kamaniņnieki nesūdzas,” sacīja Dainis Dukurs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Veiksmi mūsu sportistiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+