Latvijā
Rīga

Pie kriminālatbildības sauc divas “Rīgas Centrāltirgus” amatpersonas 0


Tirdzniecība Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā.
Tirdzniecība Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā.
Foto – LETA

Izvērtējot no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja saņemtos materiālus, prokuratūra pieņēmusi lēmumu par divu akciju sabiedrības “Rīgas Cetrāltirgus” amatpersonu un trīs tās darbinieku saukšanu pie kriminālatbildības.

Piecas personas sauktas pie kriminālatbildības par piesavināšanos lielā apmērā, tostarp divas valsts amatpersonas – “Rīgas Cetrāltirgus” valdes priekšsēdētājs un kādas nodaļas vadītājs – saukti pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošanu.

Apsūdzētajām personām inkriminētie noziedzīgi nodarījumi veikti no 2014. gada aprīļa līdz 2015. gada jūlijam.

Nolūkā nodrošināt izmeklēšanas noslēpumu, detalizētāka informācija šobrīd netiks sniegta.

Latvijas televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma” iepriekš ziņoja, ka nelikumīgās darbības notikušas Rīgas Centrāltirgus tā sauktajā nakts tirgū. Tas bija saistīts par maksu par tirdzniecības vietām, atgādina ziņu aģentūra LETA.

Viena no personām pret kuru bija lūgts sākts kriminālvajāšanu ir tirgus plānošanas daļas koordinators Vitālijs Litvins, kurš nesen kandidēja no partijas “Saskaņa” saraksta Jelgavas domē pašvaldību vēlēšanās.

Litvins LTV skaidroja, ka “tirdzniecības vietas divas vai trīs reizes iznomāšana ir bijusi normāla prakse, kas aprakstīta iekšējos normatīvos dokumentos un tai jāatspoguļojas grāmatvedības reģistros un tiesībsargājošām iestādēm nav skaidrība kā tā var būt”.

LA.lv