×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
18. aprīlis, 2017
Drukāt

Pie kriminālatbildības sauc kādas zemnieku saimniecības īpašnieku (4)

Foto LETAFoto LETA

Prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi kādas zemnieku saimniecības īpašnieku par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 89751 eiro apmērā, informēja Ģenerālprokuratūras pārstāve Kristīne Sutugina.

2017. gada 31.martā Bauskas rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu pret kādas zemnieku saimniecības īpašnieku, kurš ļaunprātīgi izvairījās no nodokļu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij 89751,54 eiro apmērā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, veicot zemnieku saimniecības saimniecisko darbību, tās īpašnieks sniedza nodokļu administrācijai paredzētās deklarācijas, pārskatus un ziņojumus.

Tomēr apsūdzētā persona neveica saņemtā un aprēķinātā pievienotās vērtības nodokļa nomaksu, aprēķinātās valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu nomaksu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksu un uzņēmējdarbības riska valsts nodevas nomaksu.

Laikā, kad zemnieku saimniecībai bija jāveic nodokļu nomaksas valsts budžetā un zemnieku saimniecības norēķinu kontā bija finanšu līdzekļi, tās īpašnieks izvairījās no nodokļu nomaksas, sistemātiski veica skaidras naudas izņemšanu no bankomāta un konta bankā, izņemot skaidru naudu kopsummā 465180,00 eiro apmērā, ar kuru rīkojās pēc saviem ieskatiem.

Noziedzīgās darbības īstenotas laika periodā no 2016. gada aprīļa līdz pērnā gada augustam.

Minētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 218. panta otrās daļas.

Krimināllieta nodota izskatīšanai Bauskas rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Zemniecība ir pēdējais balsts, kas tura Latviju…pārējais ir neko neražojošs. Iznīdēs zemniecību- iznīdēs visu tautu…

  2. Nu malači, vienu nodokļu nemaksātāju atklāja. Bet vairāk nav neviena? Izklausās pārāk labi, lai tā būtu taisnība. Un kā tur palika ar nodokļiem, kad ārzemnieks 110 000 ha pārdeva viens otram, kas ir 10 normālu kolhozu kopplatība, nesamaksājot nekādu nodokli valstij, tikai reģistrējot notikušu faktu zemesgrāmatā. Tur jau nodokļu summa desmitiem reižu pārsniedz rakstā minēto. Jeb šādi valsts nozagšanas gadījumi ir tīrais sīkums, galvenais sist vietējos.

  3. Tipisks zemnieķelis.

Draugiem Facebook Twitter Google+