×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
14. jūlijs, 2014
Drukāt

Pie Krimuldas pilsdrupām iestāda jaunu Mīlestības liepu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Siguldas novadā pie Krimuldas pilsdrupām pirmdien notika simboliska Mīlestības liepas atjaunošana – līdzās vēja nolauztās vecās liepas milzīgajam celmam iestādīta jauna liepa, informē Krimuldas muižā.

Kā stāsta muižas pārstāve Silva Vikmane, veco Mīlestības liepu pirms vairāk nekā desmit gadiem nolauza vējš. Tagad no tās palicis tikai celms. “Konsultējoties ar mežzini, ņemot vērā celma diametru, vecajai liepai varēja būt vairāk nekā 150 gadi,” piebilst muižas pārstāve.

Atjaunojot nolūzušo un siguldiešu stāstos arvien dzīvojošo Mīlestības liepu, simboliski noslēgsies triju valstu latviešu diasporas bērnu nometne, kas 6.-14. jūlijā norisinājās Krimuldas muižā.

Nometnes “Izzini, sajūti Latviju un sevi tajā” mērķis bija veicināt latviešu diasporas Krievijā un Īrijā bērnu saikni ar Latviju, stiprināt bērnu no citām valstīm un bērnu no Latvijas saliedētību, nodrošināt apstākļus bērnu kopīgai latviskā izziņai.

Projektā bija iesaistīti dalībnieki no Siguldas un Kaunatas pagastu pašvaldībām, latviešu diasporu biedrībām Krievijā un latviešu nedēļas nogales skolas “Sauleszaķēns” Īrijā.

Stāstot par vēsturiskās Mīlestības liepas atjaunošanas ieceri, starptautiskās nometnes vadītāja Mārīte Šmaukstele uzsvēra šī notikuma simbolisko nozīmi un vēlmi ar pateicību atzīmēt nometnes izskaņu, kas dažiem latviešu bērniem deva iespēju pirmo reizi apmeklēt Latviju.

Siguldas novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa piebilda, ka būtiska ir arī liepas atrašanās vieta, kas ir vidusceļš un tikšanās vieta starp Siguldas, Turaidas un Krimuldas pilīm. “Tiem, kas šodien ir šeit, būs pienākums šurp atgriezties, lai apraudzītu, kā iestādītā liepiņa aug.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+