Pasaulē
Baltija

Pie Lietuvas robežām izveidojušās garas rindas0


Pie robežpunkta Kalančakā dīkstāvē stāv simtiem kravas automašīnu.
Pie robežpunkta Kalančakā dīkstāvē stāv simtiem kravas automašīnu.
Foto – AFP/LETA

Pie Lietuvas robežām ar Krievijas Kaļiņingradas apgabalu un Baltkrieviju izveidojušās garas automašīnu rindas saistībā ar problēmām Lietuvas Muitas departamenta Nacionālās tranzīta kontroles sistēmā, kas pārstāja darboties piektdienas vakarā.

Pirmdien pēcpusdienā bojājumus izdevies novērst un sistēma atsākusi darboties, ziņu aģentūru BNS informējis Muitas departamenta Komunikācijas nodaļas vadītājs Vits Volungevičs. Iepriekš tika plānots problēmas atrisināt līdz trešdienas priekšpusdienai.

Kamēr sistēma nedarbojās, muitas starpniekiem, kas vēlējās noformēt tranzīta procedūru autopārvadātājiem, nācās aizpildīt dokumentus uz papīra.

Kā liecina Baltkrievijas robežapsardzes dienesta interneta vietnes informācija, plkst.14 uz robežas šķērsošanu Kamennijlogas-Medininku robežkontroles punktā Baltkrievijas pusē gaidīja vairāk nekā 550 kravas automašīnas, Beņakoņu-Šalčininku punktā – 170, Privalkas-Raigardas punktā – 230 un Kotlovkas-Lavorišķu punktā – 220 mašīnas.

Pēc aģentūras “Interfax” ziņām, līdz bojājumu novēršanai Kaļiņingradas apgabala Černiševskojes-Ķībartu robežkontroles punktā rindā gaidīja 200 automašīnas. Līdzīga situācija bija arī pie citiem robežkontroles punktiem, kur robežu izdevās šķērsot tikai divām līdz četrām mašīnām stundā.

LA.lv