Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
22. jūnijs, 2016
Drukāt

Pie “Līvu” velnaģīmjiem (4)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Raimonds Melderis

Bērzaunes pagasta z/s “Līvi” kazu ganāmpulks ir lielākais Latvijā. Ražotne izveidota Ozolkroga mājās, kur viss tapis pilnīgi no nulles.

Patlaban saimniecībā aug ap 350 dažādu vecumposmu lopiņu, kas tautā vairāk pazīstami kā velnaģīmji. Kazu šķirnes ir dažādas – Alpu, Anglo, Vācu baltā un brūnā, Tīringas un citas. Saimnieks Raimonds Melderis uzsver – esam ražojoša ferma, un mums ir sava pārstrāde. Taujāts par apjomiem, viņš nosaka – pietiekami daudz. “Līvi” sadarbojas ar pazīstamo firmu “Reaton”, kas Meldera saimniecībā saražoto kazas sieru eksportē arī uz Igauniju un Lietuvu. Kazas siers nonāk arī restorānos, atsevišķos lielveikalos un mazajos veikaliņos. Saimnieks neslēpj – pieprasījums pēc kazas siera tirgū ir, un tagad vien atliek domāt, kā saražot vairāk. Tiesa, veikalos jārēķinās ar ievērojamu uzcenojumu. No vienas kazas vidēji gadā var iegūt 500 – 600 l piena. Taču jāzina, ka jaunā kaza naudu sāk “dot” aptuveni no pusotra gada. Kādreiz ražojuši elitārāku produkciju, tostarp fetas un pelējuma sierus, taču nācies veikt korekcijas sortimentā, un tagad no kazas piena top svaigā siera bumbiņas “Labrīt” ar vairāku veidu garšām – ķiploku, sier­āboliņu, baravikām un citām, ko iespējams arī degustēt pašā saimniecībā. Tūristiem Melderis piedāvā īpašo tomātu auksto zupu, kas apvienojumā ar kazas siera bumbām dod īpašu smeķi. Izrādās, šī zupa pērn ieguvusi 1. vietu Madonas novada garšu konkursā. Melderim arī vārdi nav dziļi jāmeklē azotē – ikvienam gadījumam ir kāda anekdote vai stāsts iz dzīves padomā, un tieši humorpilnie stāsti tūristiem liek atgriezties “Līvos”.

Cenas

* līdz 7 personām – 
10 EUR (grupai);

* virs 7 personām – 
1 EUR (1 bērnam); 1,50 EUR (1 pieaugušajam);

* tomātu zupa ar kazas sieru – 1,50 EUR (1 personai).

Avots: z/s “Līvi”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tiešām, kopš kura laika Ozolkrogs atrodas Mārcienā, varbūt valstī ir veikta pagastu reforma iedzīvotājiem nezinot.

  2. Raimond, kopš kura laika Mārcienā????

  3. no Bērzaunes pagasta Atbildēt

    Nevis Mārcienas pagasta, bet Bērzaunes ! nebalmejiet Raimondu!

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+