Mobilā versija
+6.1°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
22. jūnijs, 2016
Drukāt

Pie “Līvu” velnaģīmjiem (4)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Raimonds Melderis

Bērzaunes pagasta z/s “Līvi” kazu ganāmpulks ir lielākais Latvijā. Ražotne izveidota Ozolkroga mājās, kur viss tapis pilnīgi no nulles.

Patlaban saimniecībā aug ap 350 dažādu vecumposmu lopiņu, kas tautā vairāk pazīstami kā velnaģīmji. Kazu šķirnes ir dažādas – Alpu, Anglo, Vācu baltā un brūnā, Tīringas un citas. Saimnieks Raimonds Melderis uzsver – esam ražojoša ferma, un mums ir sava pārstrāde. Taujāts par apjomiem, viņš nosaka – pietiekami daudz. “Līvi” sadarbojas ar pazīstamo firmu “Reaton”, kas Meldera saimniecībā saražoto kazas sieru eksportē arī uz Igauniju un Lietuvu. Kazas siers nonāk arī restorānos, atsevišķos lielveikalos un mazajos veikaliņos. Saimnieks neslēpj – pieprasījums pēc kazas siera tirgū ir, un tagad vien atliek domāt, kā saražot vairāk. Tiesa, veikalos jārēķinās ar ievērojamu uzcenojumu. No vienas kazas vidēji gadā var iegūt 500 – 600 l piena. Taču jāzina, ka jaunā kaza naudu sāk “dot” aptuveni no pusotra gada. Kādreiz ražojuši elitārāku produkciju, tostarp fetas un pelējuma sierus, taču nācies veikt korekcijas sortimentā, un tagad no kazas piena top svaigā siera bumbiņas “Labrīt” ar vairāku veidu garšām – ķiploku, sier­āboliņu, baravikām un citām, ko iespējams arī degustēt pašā saimniecībā. Tūristiem Melderis piedāvā īpašo tomātu auksto zupu, kas apvienojumā ar kazas siera bumbām dod īpašu smeķi. Izrādās, šī zupa pērn ieguvusi 1. vietu Madonas novada garšu konkursā. Melderim arī vārdi nav dziļi jāmeklē azotē – ikvienam gadījumam ir kāda anekdote vai stāsts iz dzīves padomā, un tieši humorpilnie stāsti tūristiem liek atgriezties “Līvos”.

Cenas

* līdz 7 personām – 
10 EUR (grupai);

* virs 7 personām – 
1 EUR (1 bērnam); 1,50 EUR (1 pieaugušajam);

* tomātu zupa ar kazas sieru – 1,50 EUR (1 personai).

Avots: z/s “Līvi”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tiešām, kopš kura laika Ozolkrogs atrodas Mārcienā, varbūt valstī ir veikta pagastu reforma iedzīvotājiem nezinot.

  2. Raimond, kopš kura laika Mārcienā????

  3. no Bērzaunes pagasta Atbildēt

    Nevis Mārcienas pagasta, bet Bērzaunes ! nebalmejiet Raimondu!

Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+