×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. maijs, 2015
Drukāt

Pie Madagaskaras krastiem atrasti 17.gadsimta pirāta Kida dārgumi

Ilustratīvs attēls. Foto - ShutterstockIlustratīvs attēls. Foto - Shutterstock

Amerikāņu pētnieki ceturtdien paziņojuši, ka viņiem izdevies atrast bēdīgi slavenā 17.gadsimta skotu pirāta Viljama Kida kuģa katastrofā pie Madagaskaras nogrimušās bagātības.

Jūras arheologs Berijs Klifords žurnālistiem pavēstīja, ka Kida kuģa “Adventure Gallery” vrakā atrasts 50 kilogramus smags sudraba stienis.

Kapteinis Kids, kurš dzimis ap 1645.gadu, britu varasiestāžu labā medīja pirātus, bet vēlāk nolēma tiem pievienoties. Viņš tika notverts pēc tam, kad 1698.gadā aplaupīja kuģi, kas pārvadāja dārgumu kravu. Viņš tika nopratināts britu parlamenta priekšā un 1701.gadā sodīts ar nāvi.

Tomēr, kas īsti noticis ar viņa salaupītajiem dārgumiem, joprojām nav zināms, un bagātību meklētāji daudzreiz mēģinājuši tos uziet.

Klifords atrasto sudraba stieni nodeva Madagaskaras prezidentam, piedaloties ASV un Lielbritānijas vēstniekiem.
“Mēs atklājām līcī 13 kuģus. Pēdējās desmit nedēļas mēs strādājām pie diviem. Viens no tiem ir “Fire Dragon”, otrs ir kapteiņa Kida kuģis “Adventure Galley”,” atklāja Klifords.

ASV vēstnieks Madagaskarā norādīja, ka šis ir fantastisks atradums, kas nāks par labu tūrismam, un ir tikpat nozīmīgs kā vēstures pieminekļu saglabāšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+