×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. septembris, 2014
Drukāt

Pie neatkarīga VKKF finansēšanas modeļa cer atgriezties līdz 2020. gadam

Foto - Toms Norde, Valsts kancelejaFoto - Toms Norde, Valsts kanceleja

Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansējuma modeļa pārejas posms varētu ilgt līdz 2020.gadam, diskusijā par VKKF darbību šodien informēja kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Viņa norādīja, ka koalīcijā pašlaik ir atbalstīts princips finansēt VKKF no alkohola un tabakas akcīzes nodokļa un izložu un azartspēļu nodokļa. Tomēr, ņemot vērā valsts finansiālo situāciju, nolemts pagarināt pārejas periodu, kad uz šo modeli varēs pāriet pilnībā, iepriekš plānoto trīs gadu vietā nosakot piecus gadus.

Kā norādīja VKKF vadītājs Edgars Vērpe, finansējums paredzēts proporcionāli ieņēmumiem no tabakas un alkohola akcīzes nodokļa, kā arī izložu un azartspēļu nodokļa. “Šis variants VKKF nedodot politisko neatkarību, jo visam pāri ir Budžeta likums,” norādīja Vērpe, tomēr atzina, ka atbalsts principam ir pozitīvs.

Par šo jautājumu vēl būs jālemj valdībai.

Jau ziņots, ka KM no četriem piedāvātajiem VKKF finansējuma modeļu variantiem kā piemērotāku izcēlusi priekšlikumu, kas paredzētu daļēju atgriešanos pie iepriekšējā finansējuma modeļa no iezīmētiem nodokļu ieņēmumiem ar trīs gadu pārejas periodu. Bija paredzēts, ka 2018.gadā VKKF finansējumu veidotu 3% no alkohola un tabakas akcīzes nodokļa un 50% no izložu un azartspēļu nodokļa.

KM šo variantu atbalstīja, jo tas ļauj plānot VKKF darbību ilgtermiņā, vienlaikus 2018.gada 1. janvārī atjaunojot VKKF finansējumu pilnā apmērā un nodrošinot VKKF politisko neatkarību.

Arī Valdības deklarācijā plānots sagatavot VKKF finansēšanas modeli, kas garantētu VKKF stabilitāti, neatkarību un tā finansējuma pieaugumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+