×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. jūlijs, 2014
Drukāt

Pie Nīderlandes vēstniecības Rīgā gulst ziedi saistībā ar traģēdiju Ukrainā

Foto: LETAFoto: LETA

Pie Nīderlandes vēstniecības Latvijā nolikti ziedi saistībā ar Ukrainā notriekto "Malaysia Airlines" pasažieru lidmašīna, kas no Amsterdamas devās uz Kualalumpuru.

Pie Nīderlandes vēstniecības Latvijā ir nolikti ziedi saistībā ar Ukrainā notriekto lidmašīnu, novēroja aģentūra LETA.

Ieraksts sociālajā vietnē “Facebook” liecina: pieminot 298 cilvēkus, kuri gāja bojā Malaizijas lidmašīnas notriekšanas rezultātā, ikviens tiek aicināts nolikt ziedus un sveces pie vairākām vēstniecībām Rīgā, ziņo BNS.

“Šodien, 18.07, liksim ziedus un sveces pie Nīderlandes, Francijas, Lielbritānijas, Austrālijas un citām vēstniecībām, kuru pilsoņi nomira, kad lidmašīnu, kas lidoja virs Austrumukrainas, notrieca prokrieviskie kaujinieki (..). Šī ir zibakcija. Nav saskaņota ar domi, policiju, neko – bet izrādīsim līdzjūtību. Noliksim ziedus, sveces,” teikts paziņojumā.

Plānots, ka akcijas dalībnieki dosies uz Nīderlandes vēstniecību Torņa ielā, Lielbritānijas vēstniecību Alunāna ielā, Francijas un Vācijas vēstniecībām Raiņa bulvārī, kā arī ASV vēstniecību, kas atrodas Samnera Velsa ielā.

Kā ziņots, “Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīna, kas no Amsterdamas devās uz Kualalumpuru, ceturtdien tika notriekta virs Ukrainas austrumiem, kurus kopš aprīļa sagrābuši prokrieviskie separātisti. Bojā gāja 298 cilvēki, kas atradās lidmašīnā. No tiem 154 bija Nīderlandes pilsoņi.

Ukraina lidmašīnas notriekšanā vaino promaskaviskos kaujiniekus. Ukrainas Drošības dienests pārtvēris un publiskojis nemiernieku telefonsarunas, kurās viņi detalizēti apspriež lidmašīnas notriekšanu. Sarunu gaitā nemiernieki atzīst, ka notriekta ārvalstu pasažieru lidmašīna un ka bojāgājušo ir ļoti daudz.

Kijeva un Rietumi Austrumukrainas destabilizācijā vaino Krieviju, kas robežu ļauj šķērsot krievu algotņiem un apgādā viņus ar ieročiem, arī ar smago bruņojumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+