Kultūra
Literatūra

Pie Ojāra Vācieša kuplās dzimtas galda 16

Foto: Memoriālo muzeju apvienība

11. novembris ir ne tikai Lāčplēša, bet arī Ojāru diena, un šajā dienā plkst. 14 dzejnieka Ojāra Vācieša muzejs aicina uz pēcpusdienu, kurā godināsim Ojāra Vācieša piemiņu viņa 84 gadu dzimšanas dienā, LA.lv uzzināja muzejā.

Pasākumā “Pie dzejnieka ģimenes galda” pulcēsies Ojāra Vācieša dzimta. Pasākuma rīkotāja, režisore Dace Micāne-Zālīte pastāstīja, ka dzejnieka dzimta kuplo: Ojāram Vācietim ir jau pieci mazmazdēli. Apsolījuši sarīkojumā piedalīties dēls Žanis ar sievu Ivetu, viņa dēls, dzejnieka mazdēls Mārtiņš Vācietis, kurš ir arī Ojāra Vācieša biedrības priekšsēdētājs. “Dzejnieka mazmazmeita Marta Andersone dzīvo Skotijā, bet sarīkojumā viņas klātbūtne būs jūtama caur viņas mākslas fotogrāfijām, kuras varēs vērot slīdrādē,” pastāstīja Dace Micanāne-Zālīte.

Tāpat izstādē būs apskatāmi Ojāra Vācieša mātes Bertas Alvīnes Vācietes dēlam adītie rakstainie pirkstaiņi, mātes priekšauts, tēva darinātie koka darbi.

Sarīkojumā muzeja darbinieki aicina ieklausīties atmiņu stāstos par dzimtas tradīcijām. Skanēs dzejnieka balss ieraksti – leģendārais dzejolis “Padod krēslu manai mātei” vectēvam veltītais “Koka karote” un citi, kā arī komponista Valda Zilvera muzikālās improvizācijas.

Taču, kā uzsver režisore, sarīkojuma nozīmīgākā sastāvdaļa būs dzejnieka mātes Bertas Alvīnes Vācietes vēstules dēlam, kuras lasīs Nacionālā teātra aktrise Dace Bonāte. Šī būs pirmā reize, kad vēstules tiks lasītas publiski.

Ojāra Vācieša dzimšanas dienas pasākuma tradīcija ir atskats uz pagājušo gadu, paveiktie darbi dzejnieka piemiņas un viņa daiļrades aktualizēšanā Latvijas kultūras apritē.

LA.lv