Uncategorized

Pie olimpiskās ceļazīmes tiek arī BMX riteņbraucēja Aleksejeva 16

Latvijas Riteņbraukšanas federācijā (LRF) vēl lems par BMX komandu Londonā, taču par Māri Štrombergu un Edžu Treimani šaubu nav, otrdien pavēstīja federācijas ģenerālsekretāre Iveta Gūtmane.

Pirmdien vēlu vakarā tika publicēts galīgais Nāciju rangs pēc nedēļas nogalē notikušā pasaules čempionāta. Vietu kārtība valstīm neatšķīrās no iepriekšējā – 15. maija – ranga, taču ir izmaiņas punktu summā. Pirmās piecas valstis rangā – Austrālija (6015 punkti), ASV (5367), Francija (4973), Latvija (4651) un Nīderlande (4082) ieguva tiesības deleģēt uz olimpiskajām spēlēm Londonā trīs sportistus, nākamās trīs – Kolumbija, Jaunzēlande un Vācija – divus.

Individuāli rangā visaugstāk ir pasaules čempions Sems Vilobijs no Austrālijas, kas savācis 1441 punktu. Štrombergs ar 902 punktiem rangā no trešās vietas noslīdējis uz sesto. Sestdien Birmingemā pasaules čempionāta finālbraucienā viņš tika diskvalificēts. Rangā desmitais ir 2012. gada Eiropas čempions Treimanis (695), 18. vietā – Rihards Veide (557), 32. vietā – Toms Mankus (404).

”Štrombergs un Treimanis noteikti startēs Londonā, bet lemt vēl varētu par trešo,” sacīja Gūtmane. ”Tuvākajās dienās sapulcēsies LRF padome, vecākais treneris [Olafs Lakučs] un tiks pieaicināts arī [”Māra Štromberga aģentūras” treneris] Ivo Lakučs.”

Aģentūras BNS rīcībā esoša neoficiāla informācija liecina, ka trešo vietu olimpiskajā komandā aizņems Veide, kurš arī pasaules rangā ir augstākajā vietā no pārējiem Latvijas BMX braucējiem. Šādu principu –ievērojot ieņemtās vietas rangā – jau agrāk bija minējis Ivo Lakučs.

LRF bija nosūtījusi vēstuli Starptautiskajai riteņbraucēju savienībai (UCI) ar lūgumu piešķirt īpašu ielūgumu Sandrai Aleksejevai kā vienīgajai Latvijas BMX braucējai elitē no valsts, kuras pārstāvis ir pirmais olimpiskais čempions. Taču UCI otrdien publicēja olimpiskās ceļazīmes ieguvušo valstu sarakstu, kurā iekļauta arī Latvija. Tā kā visas 16 vakances olimpiskajās spēlēs sieviešu sacensībām netika aizpildītas, tad brīvā vieta tika piešķirta nākamajai labākajai UCI Nāciju rangā esošai valstij, kas vēl nebija kvalificējusies, un tā izrādījās Latvija. Aleksejeva, kura ir vienīgā Latvijas pārstāve elites klasē sievietēm, pasaules čempionātā bija sešpadsmitā, rangā viņa ieņem 38. vietu, bet Latvija sieviešu Nāciju rangā ieņem 21. vietu.

Londonas olimpiskajās spēlēs, kas notiks no 27. jūlija līdz 12. augustam, BMX riteņbraucēji sacentīsies no 8. līdz 10. augustam.

LA.lv