×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. septembris, 2013
Drukāt

Pie operas atklāj pieminekli izcilajam baletdejotājam Liepam
 (papildināts ar foto)

Foto - Gunārs JanaitisFoto - Gunārs Janaitis

Vakar Latvijas Nacionālā opera (LNO) atklāja jauno sezonu, ar krāšņu koncertu svinot LNO nama 150 gadu jubileju. 


 

Jubilejas koncerts LNO notiks arī šovakar, bet vakar vakarā Rīgā kanālmalā pie tiltiņa starp LNO un Latvijas Universitāti tika atklāta izcilajam rīdziniekam un baletdejotājam Mārim Rūdolfam Liepam (1936 – 1989) veltītais piemineklis.

Piemineklis ir mecenātu Borisa un Ināras Teterevu dāvinājums Rīgas pilsētai.

“Šis būs pirmais piemineklis Latvijā, kas veltīts dejas mākslai. Māris Liepa bija ne vien izcils baleta mākslinieks un savas dzimtās pilsētas Rīgas patriots, bet vienlaikus ir arī simbols tai ļoti augstajai un pasaulē novērtētajai kvalitātei, kāda piemīt dejai Latvijā. Līdz ar to piemineklis iemūžinājis tās tradīcijas, ko gadu desmitiem kopusi Latvijas baleta skola,” uzsver Latvijas Nacionālā baleta vadītājs Aivars Leimanis.

Pieminekli pēc kuratores Helēnas Demakovas uzaicinājuma veidojuši igauņu mākslinieki Jāns Tomiks un Jiri Ojavers. Pieminekļa arhitekti ir Pēters Pere (Igaunija) un Juris Gertmanis (Latvija).

Pieminekļa atklāšanas pasākuma reportāžu varēs noskatīties rīt, 7. septembrī, LTV1 Latvijas Nacionālās operas ēkas 150 gadu jubilejas koncerta pārraides starpbrīdī.

{gallery id=”2122″}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+