×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
23. augusts, 2014
Drukāt

Pie parlamenta ēkas iestāda Baltijas vienotības koku

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, Baltijas ceļa 25.gadadienā, pie Latvijas Saeimas ēkas tika iestādīts Baltijas valstu vienotības koks, novēroja aģentūra LETA. Tāds pats koks simboliski tiek iestādīts arī pie parlamenta ēkām Lietuvā un Igaunijā.

Latvijā vienotību simbolizēs osis. Kā uzrunā klātesošajiem atzina Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa (V), pirms 25 gadiem notikusī miermīlīgā protesta akcija šodien atgādina par svarīgākajām vērtībām, kuras Baltijas valstu tautas aizstāvējušas – mieru, drošību un stabilitāti. Āboltiņa norādīja, ka šīs vērtības ir aktuālas arī šodien, it īpaši Ukrainas krīzes kontekstā.

Spīkere izteica pateicību visiem tā laikā Baltijas ceļa līderiem un dalībniekiem, ar kuru palīdzību Baltijas valstis tapa sadzirdētas pasaulē.

Deputāte Baltijas ceļu nodēvēja par patiesības ceļu un piemēru tam, ka cilvēki ir tie, kas nosaka likteni – ne tikai savu, bet arī valsts.

Savukārt Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns (ZZS) minēja, ka protesta akcija toreiz izgaismoja Molotova-Ribentropa pakta slēpto dokumentu saturu attiecībā uz Baltijas valstīm. Baltijas ceļš kalpoja par miera kultūras piemēru un iezīmēja cilvēcības uzvaru pār totalitārismu.

Vucāns minēja, ka patlaban esošā Baltijas valstu sadarbība ir racionāla un vērsta uz reģiona konkurētspējas un iedzīvotāju labklājības celšanu.

Kā ziņots, šodien aprit 25 gadi, kopš trīs Baltijas valstis – Lietuva, Latvija un Igaunija – sadevās rokās, veidojot unikālo Baltijas ceļu.

Foto-LETAFoto-LETA

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+