Pasaulē
Eiropa

Pie Potsdamas Ziemsvētku tirdziņa atrastais viltus spridzeklis bijis saistīts ar šantāžu 16

Foto – AP/LETA

Pie Potsdamas Ziemsvētku tirdziņa piektdien atrastais aizdomīgais sainis ir saistīts ar mēģinājumu šantažēt kurjerpasta pakalpojumu sniedzēju “DHL” un izspiest no tā lielu naudas summu, svētdien paziņojis Brandenburgas federālās zemes iekšlietu ministrs Karls Heincs Šrēters.

Viņš apstiprināja, ka šis incidents nav saistīts ar terorismu.

Pirms kāda laika līdzīgs sūtījums piegādāts arī Frankfurtē pie Oderas, paziņoja ministrs.

Policija atklāja, ka aizdomīgajā sainī atrasta arī šifrēta šantāžas vēstule. Policija pieļauj, ka iespējami vēl citi šādi sūtījumi.

Kā vēstīts, Vācijas policija piektdien pie Potsdamas Ziemsvētku tirdziņa atrada aizdomīgu objektu, kas saturējis naglas, vadus, baterijas, petardes un pulveri, taču šķietamajam spridzeklim nebija detonatora.

Sākotnēji Brandenburgas federālās zemes policija tviterī paziņoja, ka “aizdomas par nekonvencionālu spridzekli apstiprinājušās”, taču dažas stundas vēlāk Šrēters atzina, ka šī spridzekļa imitācija nebūtu varējusi eksplodēt.

Aizdomīgo paciņu kādā iekšpilsētas aptiekā, kas atrodas tieši blakus Ziemsvētku tirdziņam, pēcpusdienā nogādāja kurjers.

Kamēr eksperti pārbaudīja paciņas saturu, policija slēdza Potsdamas iekšpilsētu un daļēji evakuēja Ziemsvētku tirdziņu, kā arī tā tuvāko apkaimi.

Šogad tradicionālajos Vācijas Ziemsvētku tirdziņos veikti pastiprināti drošības pasākumi, jo pagājušajā gadā kāds islāma ekstrēmists ar nolaupītu kravas automašīnu ietriecās vienā no Berlīnes tirdziņiem, noslepkavojot 11 cilvēkus.

LA.lv