×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

Pie radariem – bez pārspīlējumiem. Neuzmanīgie jau var gaidīt paziņojumus par sodu (4)

CSDD publicitātes fotoCSDD publicitātes foto

Tātad daži stacionārie fotoradari atkal darbojas pilnā apjomā. Ja esat bijis tik aizņemts, ka mediju ziņas par to ne lasījāt, ne redzējāt, tik izklaidīgs, ka nepamanījāt brīdinājuma zīmes un īpašus apzīmējumus uz ceļa klātnes, saņemsiet soda paziņojumu.

Vai nu kā senāk – pa pastu ierakstītā vēstulē, vai, izvēloties mūsdienīgu risinājumu un reģistrējoties CSDD mājaslapā internetā, – elektroniskā sūtījumā pēc izvēlētās e-pasta adreses.

“Jauna ēra”? Nepārspīlēsim, negaidīsim pārāk daudz. Šis ir tikai vēl viens mēģinājums atgādināt mums visiem, ka par kaut kādiem ātruma limitiem it kā tomēr esam vienojušies. Un tādēļ tos vajadzētu ievērot. Vienkāršu zīmi var nepamanīt. Vai ignorēt, jo soda iespējamība neliela. Te tā garantēta.

Tikai šādu vietu pagaidām maz. Jau pagājušajā nedēļā publicētajā sarakstā tātad ir 20 kontroles punkti, visi pagaidām nav pilnībā “aktualizēti”. Lielais darbs, ko veica SIA “RECK” sadarbībā ar mērierīču izgatavotāju Nīderlandes uzņēmumu “GATSO”, turpinās. Saskaņošana, uzstādīšana bija visai sarežģīta, no daudzām organizācijām un institūcijām atkarīga.

Kā liecina CSDD svaigākais publiskais paziņojums, reāli jau darbojas divi – Jelgavas šosejā pie Brankām un jaunās Kokneses šosejas 20. kilometrā. Tas gan, protams, nenozīmē, ka pārējos ignorējam. Pakāpeniski – jau tuvākajā laikā – tiks ieslēgti arī tie. Izzinām, iepazīstam šīs vietas, gatavojamies. Esam rātni. Kādiem vajadzētu būt visur… Cenšamies tomēr arī šajās vietās nebūt pārāk lēni. Nav taču nekādas vajadzības “katram gadījumam” stāties līdz 60 vai 70 atļauto 90 vietā. Tieši pārāk piesardzīgie, nervozie visvairāk bojā kopējo satiksmes noskaņu radaru tuvumā. Un, piedodiet, bet nav jau viņi gluži labi un sabiedrībai draudzīgi. Labāki, protams, par tiem, kuri, zobus sakoduši, iezīmēto zonu izripo, bet tad “atver” vēl niknāk nekā pirms tās.

Ei, varoni! Vai nesaproti, ka šādas izdarības tulkojamas tikai tā – man pie vienas vietas jūsu radari, jūsu noteikumi, jūsu valsts un paši visi jūs arī!?

CSDD atgādina – stacionāro fotoradaru atrašanās vietas tika izvēlētas, izvērtējot simtiem ceļu satiksmes negadījumu statistiku, “melnos punktus” un informāciju par ceļu posmiem ar intensīvu satiksmes plūsmu. Triju gadu laikā vietās, kur paredzēts uzstādīt mērierīces, notikuši 495 ceļu satiksmes negadījumi, cietuši 135 cilvēki, bet bojā gājuši astoņi. Turklāt bojā gājušie ir ne tikai sāpīgs zaudējums tuviniekiem, bet arī valstij, tautsaimniecībai un sabiedrībai kopumā, šajā gadījumā vērtējums naudas izteiksmē ir vairāk nekā četri miljoni eiro zaudējumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Priecē,ka valsti vada tik vāji cilvēki,kas var tikai izdomāt,ka piespiest maksāt,kārtējos nodokļus,utt.Jūs sakat,ka tā nav naudas pelnīšana,tad 3EUR par pārsniegtiem 7km/h,kas tas ir.Nu jā,pārkāpums,nu jā,es arī saku.Da smieklīgi,žēl,ka tādi auni mūsu valsti vada un uzskata,ka māk to darīt,vienīgais ar ko māk,tas ir ar juridiskiem terminiem un gailīšiem mērīties māk,viss.Vadīt,tā ir spēcīgu cilvēku īpašība,valsti vada patreiz cilvēki ,kas terminus,teorijas un gramatas pārzin,ar to gudrinieki vadīt nepietiek.

 2. “Ei, varoni! Vai nesaproti, ka šādas izdarības tulkojamas tikai tā – man pie vienas vietas jūsu radari, jūsu noteikumi, jūsu valsts un paši visi jūs arī!?”

  Saprotu un tieši tā ārī jūtos, ņemot vērā šis valsts attieksmi pret mani. Mana dzīve ir cīņa par izdzīvošanu tajā sistēmiskajā karā, ko pret saviem iedzīvotājiem ir izvērsusi valsts. Sagaidat lojalitāti un cieņu? Dīvaini…

 3. CSDD atgādina – stacionāro fotoradaru atrašanās vietas tika izvēlētas, izvērtējot simtiem ceļu satiksmes negadījumu statistiku

  Diemžēl kārtējie MELI

  Izvēlētās fotoradaru vietas joprojām izskatās pēc izdevīgām naudas slauktuvēm, kam maz sakara ar drošību.

  Man gan šķiet, ka ir daudzas vietas, kur ātruma pārsniegšana ir daudz bīstamāka. Par laimi tajās vietās vairums autobraucēju ātrumu nepārsniedz, bet izķert bīstamos pārkāpējus jau nav CSDD un policijas prioritāte.

 4. Izlasīju, sapratu ka CSDD ir totāli muļķi, radarus uzstādījuši vietās, kur bojā gājuši 3 gadu laikā 8 cilvēki…
  žēl protams, ka tā…. jautājums cik cilvēku uz ceļiem iet bojā gada laikā… noteikti vairāk kā 8…. tā vietā, lai uzstādītu radarus būtu labāk ceļus kopuši!!!! un remontējuši…. 13.01.15. braucu uz Jelgavu, uz ceļa totāls ledus… neviens nebrauca ātrāk kā 70 – 80km/h…. un kāda statistika.. Es īsti nevaru saprast par ko es maksāju ceļu nodokli? Ieteikums… CSDD šefiem …. rādat piemēru un savas mašīnas uz darbu stumjat… nebūs nekādu CSN!!

Draugiem Facebook Twitter Google+