×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Pie Rakstniecības un mūzikas muzeja stūres nolikta Māra Eņģele (2)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Māra Eņģele iecelta par Rakstniecības un mūzikas muzeja direktora pienākumu izpildītāju uz laiku līdz pastāvīga direktora izraudzīšanai.

Par Rakstniecības un mūzikas muzeja direktora pienākumu izpildītāju uz laiku līdz pastāvīga direktora izraudzīšanai iecelta Māra Eņģele, aģentūrai BNS pastāstīja kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dagnija Grīnfelde.

Eņģeles uzdevums būs Rakstniecības un mūzikas muzeja ekspozīcijas koncepcijas izstrāde, gatavojoties muzeja atvēršanai renovētajās telpās 2016. gadā.

Rakstniecības un mūzikas muzeja telpas rekonstruē “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ), bet jaunās ekspozīcijas izveide ir Rakstniecības un mūzikas muzeja pārziņā, tomēr tās koncepcija nepieciešama arī VNĪ pilnvērtīgai rekonstrukcijas īstenošanai, paskaidroja Grīnfelde, uzsverot, ka muzeja vadība nav nodevusi šādas koncepcijas izstrādi apliecinošu informāciju vai dokumentus.

Eņģele strādājusi gan pie Eduarda Smiļģa mājas, gan Kārļa Skalbes muzeja “Saulrieti” veidošanas, viņas vadībā tapušas arī vairākas vērienīgas Rakstniecības un mūzikas muzeja izstādes.

Jaunais muzeja direktors tiks izraudzīts konkursa kārtībā, sacīja Grīnvalde.

Jau vēstīts, ka Kultūras ministrija nolēmusi atbrīvot no amata Rakstniecības un mūzikas muzeja direktori Ilzi Knoku. Ministrija šādu lēmumu pieņēmusi, izvērtējot vairākas darbinieku un arodbiedrību sūdzības un konsultējoties ar Muzeju padomi. Viņai tiek pārmesta nepietiekama muzeja darba organizācija, kā dēļ nav īstenoti vairāki projekti un pat no muzeja līdzekļiem maksāts līgumsods. Tāpat muzejs nav spējis ilgstoši nodrošināt darbu ar muzeja krājumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumu prasībām, kā arī bijusi atšķirīga attieksme pret darbiniekiem.

Knoka aģentūrai BNS teica, ka Kultūras ministrijas lēmumu par atbrīvošanu, visticamāk, pārsūdzēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Debesis atverieties!

  2. Kā Karlsonam bij “jājandalē” Boka,
    Tā muzejniecēm nemākule Knoka.

Draugiem Facebook Twitter Google+