×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
10. jūnijs, 2015
Drukāt

Osteoartrītu ārstē ne tikai ar medikamentiem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pa kreisi - vesela locītava, pa labi - artrīts

“Kur sastapt ārstu, kurš konsultē un ārstē pacientus ar osteoartrītu vai nenoskaidrotu artrīta veidu? Reimatologs teica, ka man noteikti nav reimatoīdais artrīts, bet neko vairāk nepaskaidroja. Sāpes jūtu dienu un nakti. Atsāpinoši līdzekļi nepalīdz, bet vajadzētu arī zāles, kas aizkavētu slimības procesu.” JANĪNA K. RĪGĀ

Osteoartrīts jeb locītavu nolietošanās ir viens no visbiežāk sastopamajiem artrīta veidiem, ko parasti ārstē ģimenes ārsta uzraudzībā. Smagās slimības stadijās noderēs traumatologa ortopēda palīdzība, kurš var veikt atsāpinošas blokādes vai nepieciešamības gadījumā locītavas endoprotezēšanas operāciju.

Artrīta veidu nosaka reimatologs pēc asinsanalīzēm un slimības simptomiem. Ja konkrētais speciālists nav palīdzējis, jākonsultējas ar citu ārstu. Reimatologi pieņem P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā, “Veselības centrā 4” un citviet.

Medicīnas sabiedrības “ARS” terapeite Sandra Černišova uzsver, ka osteoartrītu nevar veiksmīgi ārstēt tikai ar medikamentiem. Ļoti svarīgi ir vingrināt locītavas. Pašsajūtu uzlabos atbilstīgs dzīvesveids, fizikālās procedūras un masāža. Būtisks ir paša slimnieka ieguldījums veselības saglabāšanā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+