×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
1. oktobris, 2014
Drukāt

Iecirknī Rīgas 1. valsts ģimnāzijā izveidojusies gara vēlēt gribētāju rinda


Pie vēlēšanu iecirkņa, kas iekārtots Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā, trešdien pulcējušies gandrīz 100 vēlēt gribētāju, novēroja aģentūra BNS.

Pārsvarā vēlmi nobalsot izrādījuši vecāka gadagājuma cilvēki.

Vēlēšanu iecirkņa vadītāja Daina Gulbiņa aģentūrai BNS pastāstīja, ka vēlētāju aktivitāte vērtējama kā visai liela. Viņa lēsa, ka pašlaik vienam cilvēkam, lai izstāvētu rindu un nobalsotu, nepieciešamas apmēram 40 minūtes.

Vairāki aģentūras BNS aptaujātie vēlētāji sacīja, ka trešdien doties uz vēlēšanu iecirkni nolēmuši, jo sestdienai viņiem ir citi plāni un doties balsot īsti nebūtu laika. Piemēram, kāda sirmgalve norādīja, ka viņa iecerējusi sestdien doties apciemot radiniekus, tāpēc savu balsi nolēmusi atdot ātrāk.

Jau ziņots, ka no trešdienas 61 Latvijas vēlēšanu iecirknī var nodot balsi glabāšanā. Saņemtās vēlēšanu aploksnes tiks ievietotas īpašās reģistrācijas aploksnēs, uz kurām būs norādīts vēlētāja vārds, uzvārds un kārtas numurs balsotāju sarakstā. Glabāšanā nodotās balsis tiks uzkrātas atsevišķā vēlēšanu kastē.

Ja vēlētājs būs pārdomājis savu izvēli, viņš to varēs mainīt. Šādā gadījumā iecirkņa komisija balsotāju sarakstā svītros ierakstu par balss nodošanu glabāšanā, vēlētāju reģistrēs vēlēšanu dienas balsotāju sarakstā un atkārtoti izsniegs vēlēšanu materiālus. Savukārt, skaitot balsis, glabāšanā nodotais balsojums netiks līdzskaitīts un tiks dzēsts.

Centrālā vēlēšanu komisija informē, ka balsis glabāšanā varēs nodot 1., 2. un 3.oktobrī iecirkņu darba laikā: 1.oktobrī no plkst.17 līdz 20, 2.oktobrī no plkst.9 līdz 12, 3.oktobrī, no plkst.10 līdz 16.

12.Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 4.oktobrī, un tajās iespējams balsot jebkurā tuvākajā iecirknī Latvijā vai ārvalstīs no plkst. 7 līdz 20 pēc vietējā laika.

Lai piedalītos Saeimas vēlēšanās, iecirknī jāuzrāda derīga Latvijas pilsoņa pase, kurā izdarīs atzīmi – spiedogu – par dalību vēlēšanās. Vēlētājiem, kuriem ir tikai personas apliecība, balsojot jāuzrāda personas apliecība kopā ar vēlētāja apliecību.

Šajā gadījumā spiedogs tiks likts vēlētāja apliecībā, un vēlētāja apliecība būs jāatstāj iecirknī. Vēlētāja apliecība jāizņem līdz piektdienai, 3.oktobrim, tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kur izsniegta vēlētāja personas apliecība. Vēlētāja apliecību izsniedz bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+