×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. jūlijs, 2014
Drukāt

Pie Rīgas cirka vairāki desmiti cilvēku piketē pret dzīvnieku izmantošanu (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Protests pret dzīvnieku izmantošanu cirkā.

Piketā pie Rīgas cirka šodien, 3. jūlijā, pulcējās vairāk nekā 60 cilvēku, portāls “LA.lv” uzzināja dzīvnieku tiesību aizsardzības organizācijā “Dzīvnieku brīvība”.

Ar šo piketu organizācija sāk kampaņu “Par cilvēcīgu cirku”, kuras ietvaros notiks regulāras protesta akcijas pret dzīvnieku izmantošanu cirkā. Jūlijā un augustā piketi pie Rīgas cirka plānoti pirms visām cirka izrādēm, kurās tiks izmantoti dzīvnieki.

Šodien, 3. jūlijā pie Rīgas cirka vairāk nekā 60 piketētāji, turot rokās plakātus ar uzrakstiem “Par cilvēcīgu cirku”, “Dzīvnieki vai rotaļlietas?”, “Savvaļas dzīvnieku mājas ir dabā”, “Cirks ir dzīvnieku cietums”, “Dzīvnieku cirks kultūras galvaspilsētā?!”, “Cilvēku izklaide = dzīvnieku ciešanas”, “Aizliegt dzīvnieku cirku” , pauda savu protestu pret dzīvnieku izmantošanu cirkā.

Pie cirka ieejas tika vākti iedzīvotāju paraksti petīcijā par dzīvnieku cirka izbeigšanu Latvijā. Garāmgājējiem un cirka apmeklētājiem tika piedāvātas informatīvas skrejlapas, bet megafonā tika atskaņota organizācijas “Dzīvnieku brīvība” atklātā vēstule par Rīgas cirku, kas adresēta Kultūras ministrijai, Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, kā arī Saeimas izglītības, kultūras un zinātnes komisijai.

Dzīvnieku tiesību aizsardzības organizācija “Dzīvnieku brīvība” jūlijā un augustā plāno piketēt pie Rīgas cirka pirms visām izrādēm, kurās tiks izmantoti dzīvnieki.

“Rīgas cirks savā pašreizējā veidoklā ne tikai nekalpo, bet pat kaitē sabiedrības intresēm. Pasniedzot dzīvnieku nedabisku uzvedību kā dabisku un pārvēršot tos par izklaides objektiem, skatītājos, jo sevišķi bērnos, tiek radīts aplams priekšstats par dzīvniekiem,” situāciju komentē organizācijas “Dzīvnieku brīvība” pārstāvis Aivars Andersons. “Līdz šim cirka vadība ir atļāvusies ciniski noniecināt dzīvnieku aizsardzības jautājumus, kas nozīmīgi lielai sabiedrības daļai. Tādēļ aicinām visus, kuriem dzīvnieku izmantošana Rīgas cirkā nešķiet pieņemama, piedalīties jūlijā un augustā notiekošajās protesta akcijās un iestāties par cilvēcīgu cirku bez ciešanām un vardarbības pret dzīvniekiem.”

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas visā pasaulē atzīst, ka dzīvnieku cirks ir problemātisks daudzos aspektos. Cirka dzīvnieki tiek turēti ieslodzīti šauros krātiņos vai pieķēdēti, izolēti no savām ģimenēm, bez iespējām paust savu dabisko uzvedību. Šos dzīvniekus regulāri transportē lielos attālumos un viņi ir spiesti ilgstoši uzturēties šauros kravas furgonos. Lai panāktu, ka dzīvnieki izpilda sugai neraksturīgas darbības, nereti tiek pielietota vardarbīga dresūra, kuras laikā dzīvnieki tiek fiziski ietekmēti un atstāti bez pārtikas. Stresa un nepiemēroto dzīves apstākļu dēļ cirka dzīvnieki bieži cieš no psihiskām un fiziskām saslimšanām un mirst pāragrā nāvē.

Jau ziņots, ka jūnijā biedrība “Dzīvnieku brīvība” ar atklātu vēstuli vērsās pie Kultūras ministrijas, Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Saeimas izglītības, kultūras un zinātnes komisijas, lūdzot atbildīgās iestādes aicināt VSIA “Rīgas cirks” vadību atteikties no dzīvnieku izmantošanas cirka izrādēs. Kultūras ministrija un pārējās iestādes atbildi pagaidām vēl gatavo.

Sabiedrības protesti pret dzīvnieku izmantošanu Rīgas cirkā aizsākās šī gada aprīlī – pēc tam, kad organizācija “Dzīvnieku brīvība” aicināja Rīgas cirku pārtraukt sadarbību ar cietsirdībā pret dzīvniekiem pieķerto ziloņu dresētāju Larsu Holšeru. Rīgas cirka vadība šo lūgumu ignorēja, tādēļ gandrīz 70 cilvēki piedalījās protesta akcijā pret dzīvnieku izmantošanu cirkā. Par spīti protestiem un sabiedrības iebildumiem, Rīgas cirka vadība slēdz jaunus sadarbības līgumus ar dzīvnieku dresētājiem,- visās jaunās programmas “Vasaras Rēvija” 27 izrādēs iekļauti numuri ar ziloņiem.

Savvaļas dzīvnieku izmantošana cirkā ir aizliegta Beļģijā, Austrijā, Nīderlandē, Izraēlā, Grieķijā, Slovēnijā, Bosnijā un Hercegovinā, Horvātijā, Kiprā, Bolīvijā, Panamā, Kolumbijā, Kostarikā un citur. Lielbritānijas valdība apņēmusies ieviest aizliegumu drīzā nākotnē, daudzās citās valstīs netiek izsniegtas atļaujas dzīvnieku cirka izrādēm. Pateicoties augošam sabiedrības pieprasījumam, aizvien vairāk pasaules klases cirku izvēlas atteikties no dzīvnieku izmantošanas izrādēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Nafig jūs pie pārtikas un apavu veikaliem nepiketējat vai pie gaļas un piena pārstrādes uzņēmumiem? Tie tak regulāri ik dienas ir vai nu saistībā vai masveidā nodarbojas ar dzīvnieku slepkavošanu. Ko necīnaties pret biteniekiem un medus veikaliem kas ik gadus tur verdzībā un ekspluatē miljardiem bišu? Un kā ir ar tiem kas sit un indē nevainīgos odus un mušas?
  Um kā ar auto īpašniekiem kas saindē planētas gaisu kas nogalina kukaiņus ar saviem auto galaktiskos apmēros un citus dzīvniekus un putnus nemērā?! Tādz Rīgas cirka nodarījums pret dzīvniekiem salīdzinājumā ar visu minēto ir vien putekļu ērcītes pirdiens.
  Liekuļu jūs esat. Paši tur mājās dzīvniekus, uzturā lieto dzīvnieku izcelsmes pārtiku, nēsā ādas apavus, lieto pretinsektu līdzekļus. Lieto mazgāšanas līdzekļus kas saindē dabu. Pārvietojās ar automašinām un sabiedrisko transportu kas dabai nodara lielāku postu ne kā rīgas cirks!

  • Blja tu lohs esi? No piena, gaļas un medus ir kaut kāds labums. No mašīnām arī, bet ko tev cirks var dot? Cirkā tu vari tikai dzīvniekus apsmiet un skatīties ka tie pajoliņi (dresētāji) ar iebiedēšanu un bakstīšanu dzīvniekiem liek stūlbus trikus izpildīt.
   Tu kaut reizi esi aizdomājies kā tie dzīvnieki ir iemācījušies tās hujņas taisīt? Nu protams ka ir daži idioti kuri tic, ka dresētāji dzīvniekiem par katru pareizi izpildītu triku iedod gardumu, bet nahuj dresētājiem tā pātaga vajadzīga? Protamas lai iebiedētu nabaga dzīvniekus. Dzīvnieks tak atceras ka dresēšanas laikā viņam tika sists, un uzstāšanās laikā dara visu pareizi tikai tāpēc, lai nesāpētu.

 2. Ja jau organizācija izvēlējusies nosaukumu „Dzīvnieku tiesību aizsardzības organizācija “Dzīvnieku brīvība””, nākamajam piketam jābūt par visu dzīvnieku tiesībām: vai, teiksim, zirgi ir prasījuši būt domisticētiem un tikt jūgtiem arklā? NAV! Brīvību zirgiem! Vai govis parakstījušas saistības, kas cilvēkiem ļauj viņas diendienā slaukt? Nav! Brīvību govīm! Arī cūkas nav piekritušas pārtapt kotletēs vai steikos.
  Un suņu dresūra, lai tie klausītu cilvēku pavēlēm, nevis kluptu krāgā katram garāmgājējam vai aitaslopam? – brīvību suņiem, lai viņi varētu rīkoties saskaņā ar saviem dabiskajiem instinktiem un kļūt par Dieva suņiem (vilkiem) vai … no šiem pašiem vilkiem tikt saplosītiem! Tā kā būsim konsekventi: viens likums – viena taisnība visiem!

  Nebūtu ne mazāko iebildumu, ja piketētu par humānu attieksmi pret dzīvniekiem (arī cirkā), taču ikviena prasība, novesta līdz absurdam, kļūst par absurdu.

  • Kāda tev humāna attieksme pret dzīvniekiem cirkā? Kā savvaļas dzīvnieku var iemācīt staigāt uz rokām, sēdēt uz krēsla un tam līdzīgas hujņas darīt ja ne tikai sitot un nedodot ēst. Takā es saku ka cirks ir jāaizliedz

 3. Krievu cirka tradīcijas – spīdzināt dzīvniekus cirkā. Latvijā jāaizliedz krievu dzīvnieku cirku izrādes.

 4. Kāpēc nepiketējat pie bāriņtiesas, kura bērnus atdod orgānu tirgotājiem? Jums tik ļoti riebjas latviešu bērni, bet patīk dzīvnieki?

  • Milda, vai tu piketē pie bāriņtiesas? kāpēc tev tā riebjas latviešu bērni, ka nepiketē?

  • Tu ar galvu slima esi? Kādi nahuj orgānu tirgotāji? Manuprāt tev fantāzija pārāk attīstīta. Tas vēl nekur nav pierādīts ka bērnus no bērnunamiem atdod orgānu tirgotājiem, un pat ja tā ir, tad tas kā vislielākais noziegums, a cirks nez kāpēc ir legāls. Un man ja godīgi smiekli uznāca kad tavu komentāru izlasīju :D. Kā cilvēks var būt tik stūlbs, ka salīdzina tik dažādas lietas? Riktīgi stūlba tu esi!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+